Знаете ли за што размислуваат мажите во текот на сексот?

Сешто се случува во машките глави, особено кога се работи за сексот.

Стереотипното мислење дека само жените се загрижени поради несигурноста не е сосема точно, бидејќи и мажите не се имуни на страв. Дури и најголемите заводници, па и најдобрите љубовници, понекогаш можат да потклекнат пред несигурноста и тоа поради најразлични причини.

Ова се некои од нив:

Тежината

Ни на мажите не им е сеедно како изгледаат, особено кога ќе се разголат. Дали таа ќе ги забележи неговите мускули, дали пивото е виновно за неговото стомаче? Ваквите и слични дилеми додаваат дополнителен психолошки притисок кој може да влијае во перформансите.

Дали ми е доволно тврд?

Нема ништо полошо ако неговиот „мал“ пријател откаже соработка. Поради тоа најчестите машки размислувања се насочени токму кон половиот орган.

Дали ми е доволно голем?

Вечното прашање и грижа на секој маж. Големината е можеби битна, а можеби и не, но техниката е најбитна. Пенисот никогаш не е доволно голем, ниту доволно добар, секогаш може да биде побрз, поголем и подобар, и во овој случај голема улога има партнерката па дури и најмалиот гест на пофалба може да биде најголема помош.

Што да правам со рацете?

Ова е едно од најчестите грижи на мажите во текот на сексот, бидејќи се грижат дека ќе испаднат несмасни. Има многу опции што да правите со рацете, но најважно е да одржувате рамнотежа. За среќа, оваа дилема брзо ја забораваат кога ќе се опуштат со партнерката.

Дали сум добар?

Секој маж за себе сака да тврди дека е добар љубовник, но ете понекогаш се прашуваат дали навистина се добри додека имаат секс.

Дали прерано ќе свршам?

Прераното свршување е меѓу најчестата машка дилема, воедно и најголемиот машки страв. По сексот веднаш почнуваат да се прашуваат дали сексуалниот чин прерано завршил, дали ја задоволиле партнерката и слично.

Овие преиспитувања и проверки може да бидат добри ако сакате да не потфрлите во сексуалниот живот. И сосема најнормално е да се грижите за себе и за партнерката, бидејќи сексот е токму тоа, врвно обострано задоволство.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Љубов и секс

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Read more

Кои секс трендови ќе владеат во 2021?

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најтешко функционираат под стрес

Читај повеќе
  • play_arrow

Белите дробови кај луѓето кои прележале корона изгледаат полошо отколку кај пушачите

Читај повеќе
  • filter

Урнебесни пародии од фотографии на славни личности на Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Читај повеќе

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Читај повеќе

Трите најверни хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ријана со нова секси колекција на долна облека

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе