Зошто алергиите се влошуваат секоја година?

Како што се менуваат годишните времиња, полека се потсетуваме на сите видови алергии што можат да постојат. А најодговорен за алергиите е поленот, кој предизвикува најголем дел од алергиските реакции. Но, зошто алергиите стануваат посилни и поинтензивни од година во година?

Всушност, алергиите се активираат и се влошуваат многу лесно, а потребно е само една сезона на полен или пак ново работно место во зграда каде има влага и ете ги – алергиите се појавуваат. Во видеото на Vox може да дознаете повеќе околу тоа што ги предизвикува и како се влошуваат алергиите.

реклама

Здравје

Студија за коронавирусот: Децата ретко се преносители на заразата

Read more

Кафето помага во битката со вишокот килограми

Read more

Кога и како се прогласува крај на пандемија?

Read more

Лекот ибупрофен се тестира како терапија за COVID-19

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more