Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

На Светското првенство во Русија 2018, Англија беше единствената репрезентација во која ниту еден од фудбалерите не беа играчи на странски клуб.

Ситуацијата малку се има сменето оттогаш, но останува реалноста дека англиските фудбалери речиси и да не сакаат трансфери далеку од дома и многу ретко одат во странски клубови.

HITC Sevens направи анализа на причините за ваквата состојба и дали нешто ќе се смени во догледно време по ова прашање.

реклама

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more
play_arrow

Снаодлив Русин

Read more
play_arrow

Старата гарда vs. новите сили: Кој би победил?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови игри за 2021 година

Read more
play_arrow

Топ 20 најзлобни филмски смеења

Read more