Зошто беше откажана борбата меѓу „најстрашниот“ човек на светот и иранскиот Хулк?

Британскиот бодибилдер Мартин Форд конечно ја објасни причината за откажувањето на неговата долгонајавувана борба против иранскиот кревач на тегови Сајад Гариби, која требаше да се одржи на 30 април во лондонската О2 Арена.

Таканаречениот „најстрашен“ човек на светот изјави дека боксерскиот меч во Лондон не се одржал бидејќи се плашел дека иранскиот Хулк може да се самоубие и дека лично ја откажал борбата поради тоа.

„Откако имавме соочување во Дубаи, јас бев искрено загрижен за неговото ментално здравје и за тоа како се чувствува. Таков сум. Не можам да се борам со некој за кој искрено верувам дека може да си го одземе животот по борбата“, изјави Форд за Mirror.

Да потсетиме, иранскиот Хулк откри дека неговите родители се откажале од него откако тој заврши на подот во соочувањето со Форд. Британецот тогаш силно го удри во градите и тој заврши на подот, а во телевизиско интервју во живо, 30-годишниот ирански бодибилдер рече дека неговите родители одбиваат да разговараат со него откако тој ги „засрамил“.

Гариби признал и дека поради стрес почнал да пие апчиња за спиење, а потоа на Instagram рече дека ги мрази Иранците и сака да стави крај на својот живот.

Висок два метри и тежок 150 килограми, Форд е популарен британски актер, бодибилдер и личен тренер кој има повеќе од три милиони следбеници на Instagram, а го носи прекарот „најстрашниот човек на светот“.

Гариби, пак, е кревач на тегови од 180 килограми, а исто како и Форд, има армија обожаватели на социјалните мрежи и го носи прекарот Иранскиот Хулк.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Останати спортови

Американска пливачка се онесвести и потона на дното од базен

Read more

Македонските спортисти ќе настапат во 10 спортови на Медитеранските игри во Алжир

Read more

Актерката и модел Каналис со победа дебитираше во рингот

Read more

Нема веќе лесни победи: ФИНА го ограничи учеството на трансродовите пливачки

Read more
 

Спорт

Македонските фудбалерки го совладаа Косово

Читај повеќе

Руни го напушти Дерби Каунти

Читај повеќе

Лејкерс потпишаа договори со синовите на Шекил О'Нил и Скоти Пипен

Читај повеќе

Ѓоковиќ против Кореецот Куон на стартот на Вимблдон

Читај повеќе

ПСЖ објави колку заработи на Меси - бројките се неверојатни

Читај повеќе

Познат распоредот за новата сезона во Серија А: Кога се големите дербија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ботас сабајлево го разбуди Милано

Читај повеќе

Роналдо му постави ултиматум на Јунајтед

Читај повеќе

ФИФА промени две важни правила за бројот на играчи за Светското во Катар

Читај повеќе