Зошто чувствувате умор после јадење?

Во новото видео на Bright Side ќе ви објаснат зошто чувствувате одмор веднаш по јадењето.

Дали за појадок јадете банана и набргу после тоа чувствувате умор? Бананите содржат магнезиум и калциум кои ги опуштаат мускулите и повторно ќе ви се спие. Која друга храна влијае на нивото на енергија и треба да ја избегнувате наутро - погледнете во видеото.

реклама

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Од лузна до тетоважа - неверојатни трансформации

Read more

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Човекот кој можеше да го спаси „Титаник“ не добил дозвола да се качи на бродот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

Read more
play_arrow

Како изгледа подводно деминирање

Read more
play_arrow

Како луѓето да ве почитуваат како лидер?

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

Колку вредат човечките органи на црниот пазар?

Read more
play_arrow

Авионска фејл компилација

Read more