Зошто Џастин Бибер се најде на црната листа на Ferrari?

Познатиот канадски пејач Џастин Бибер се најде на црната листа на Ferrari.

Ferrari го стави Бибер на неславната листа на луѓе кои никогаш повеќе нема да можат да купат нов автомобил од Маранело. Пејачот е познат по ексклузивните суперавтомобили, а меѓу нив се Ferrari LaFerrari, Fisker Karma, Ferrari 458 Italia и други.

Сепак, поп ѕвездата направи грешка која е непростлива во Ferrari. Бибер не ги почитувал јасно одредените правила, односно не го почитувал етичкиот кодекс на кој инсистира компанијата од Маранело, па забраната е конечна.

Пејачот купил Ferrari 458 Italia и го обоил во Electric Blue нијанса, а работата му ја завршила екипата на West Coast Customs. Тој исто така постави широк боди кит од Liberty Walk, а неговата најголема и непростлива грешка е што дури и логото на Ferrari на неговиот автомобил било обоено сино.

Ferrari го информира секој клиент дека „не си игра“ со автомобилот, па затоа не дозволува нелегални модификации на моторот, какви било модификации на каросеријата, а потребна е лиценца за бојадисување на автомобилот.

Уште една од грешките на Бибер е што тој го продаде своето сино Ferrari на аукција во 2017 година, помалку од една година по купувањето, што компанијата од Маранело исто така не го дозволува.

За среќа на Бибер, ништо не го спречува да купува модели на Ferrari од други сопственици.

На црната листа на Ferrari се старлетата Ким Кардашијан, како и актерот Николас Кејџ.

реклама

Каков телефон користи Бил Гејтс?

Read more

Mercedes го претстави идниот ривал на Porsche Taycan

Read more

Русите го „издадоа“ Путин?

Read more

Голем неделен љубовен хороскоп: На кого ќе му се врати старата љубов?

Read more

Авто новости

Кои компактни половни автомобили најмногу се расипуваат?

Read more

Најскапиот автомобил во светот продаден за 135 милиони евра

Read more

Cybertruck феномен: Резервирани се 1,5 милиони возила, а производството не е ни почнато

Read more

За колку време се краде еден Tesla автомобил?

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Mercedes го претстави идниот ривал на Porsche Taycan

Читај повеќе

Кои компактни половни автомобили најмногу се расипуваат?

Читај повеќе

Најскапиот автомобил во светот продаден за 135 милиони евра

Читај повеќе

Cybertruck феномен: Резервирани се 1,5 милиони возила, а производството не е ни почнато

Читај повеќе
  • play_arrow

За колку време се краде еден Tesla автомобил?

Читај повеќе
  • filter

Легендарниот Autocar ги избра најдобрите автомобили за 2022 година

Читај повеќе

Моторот KTM 490 доаѓа годинава?

Читај повеќе
  • filter

Претставен нов Mercedes: Специјална верзија, комплицирано име

Читај повеќе

Голема промена од 6 јули: Кои системи ќе бидат задолжителни кај новите автомобили?

Читај повеќе