Зошто е важно да имате квалитетен сон?

Сонот е една од најважните човекови потреби, а токму таа најчесто ја занемаруваме и не внимаваме на траењето и квалитетот на сонот. Недостатокот на сон се поврзува со сериозни состојби и заболувања.

Дали сте знаеле дека квалитетниот сон влијае и врз слабеењето? Погледнете го новото видео на д-р Ентони Балдузи во кое објаснува зошто е важно да се наспиете убаво.

реклама

Здравје

Што е поштетно, долгото седење на работа или дома?

Read more

Се разбудивте со главоболка? Ова се можните причини

Read more

Неколку причини зошто е добро да пиете вода со мед секое утро

Read more

Две состојки се важни – овој чај ги топи килограмите

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сè што е погрешно со „Tenet“

Read more
play_arrow

Гледајте го „The Trial of the Chicago 7“ бесплатно на YouTube

Read more
play_arrow

Како да го наместите вашиот Facebook Feed да се појавува хронолошки?

Read more
play_arrow

Прв трејлер за долго очекуваниот „Mortal Kombat“

Read more
play_arrow

Седум играчи кои направија разлика веднаш по трансферот

Read more
play_arrow

Како да снимате телефонски разговор на iPhone?

Read more
play_arrow

Вежбате исто, а престанавте да слабеете? Ова е решението

Read more
play_arrow

Моментот кога полугол маж падна во лед во Амстердам стана хит

Read more
play_arrow

Зошто лажеме, научно објаснето

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри епизоди од „Black Mirror“

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Lamborghini Aventador SVJ или Huracan Performante?

Read more
play_arrow

Метеор експлодира и го осветли небото над Мелбурн

Read more