Зошто Италија веќе не „произведува“ напаѓачи?

Во 2000-тите, Италија беше благословена со играчи како Алесандро Дел Пјеро, Кристијан Виери и Франческо Тоти, продолжувајќи ја долгата и горда традиција на големите италијански централни напаѓачи, на кои им завидуваше остатокот од светот.

Актуелната репрезентација на Италија, која загуби со 3-1 од Англија, немаше ниту еден играч со повеќе од 8 репрезентативни голови, додека ниту еден од седумте најдобри стрелци во Серија А минатата сезона не беше Италијанец.

Во ова видео, HITC Sevens го разгледува алармантниот недостаток на италијански напаѓачи, причините за нивното исчезнување и проблемите што тоа им ги предизвикува на четирикратните победници на Светското првенство.

реклама

Фудбал

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Read more

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Read more

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Нови видеа

play_arrow

Кога сѐ ќе тргне наопаку

Read more
play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Read more
play_arrow

Како големите ренесансни умови го модернизирале Рим?

Read more
play_arrow

ВАР, одбранет пенал - гол! Македонија води против Англија

Read more
play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

Read more
play_arrow

Кои 33 главни градови се именувани според човек?

Read more
play_arrow

Зошто Италија веќе не „произведува“ напаѓачи?

Read more
play_arrow

Како Саудиска Арабија го купи Светското првенство во фудбал?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за мускулести нозе

Read more
play_arrow

Зошто толку многу бразилски фудбалери „прегоруваат“ млади?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Mission: Impossible - Dead Reckoning Pt. 1

Read more