Зошто лажеме, научно објаснето

Сите лажат. Ок, сите сме излажале најмалку еднаш. Лажеме за мали и за големи работи. Се убедуваме дека има „бели лаги“ кои ги кажуваме за да си помогнеме себе си, да ги заштитиме другите.

Моќните луѓе лажат. И децата лажат.

Зошто го правиме тоа ако сме социјално најразвиените суштества на Земјата? Зошто не ја кажуваме вистината? Дали сме осудени да лажеме? Паа, можеби. Еве зошто.

реклама

Чек дис аут

Најсмешните новинарски гафови за април

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Кои се најбогатите земји на светот?

Read more

Мајки и деца, фејл компилација

Read more

Нови видеа

play_arrow

Официјален трејлер за „The Last Letter From Your Lover“ на Џоџо Мојс

Read more
play_arrow

Поглед во новите Samsung Galaxy Book Pro и Pro 360

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за истегнување нозе со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за гради за почетници

Read more
play_arrow

Десет интересни идеи за украсување велигденски јајца

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за „Sweet Tooth“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Топ 10 места за посета во Португалија

Read more
play_arrow

46 вчудовидувачки факти за вселената

Read more
play_arrow

20-минутни вежби за совршен задник

Read more
play_arrow

Објавен тизер за трилер серијата „Hit & Run“

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Ајде да вежбаме

Read more