Зошто мажите сакаат девојки кои се гласни во кревет?

Никој не сака „мртва тишина“ во спалната соба, бидејќи најчесто укажува дека нешто не е како што треба да биде. Освен тоа никој не сака да биде осамен во креветот, особено мажите на кои омилени им се погласните девојки.

Ако се прашувате зошто, одвоивме неколку добри причини како одговор:

Тоа е најбрзиот пат мажите да се возбуди

Со зголемувањето на тонот во спалната соба и употреба на безобразни зборови може да направите голема промена во текот на сексот. за мажите нема поголем двигател од сензуалните женски воздишки и стенкања. Изразите на задоволство многу ги возбудува.

Никој не го сака чувството на водење љубов со некој кој е апсолутно тивок и нем

Мажите едноставно не можат да се опуштат и уживаат ако се со девојка која е целосно нема и тивка во кревет. Како што не сакаат девојки кои само лежат без да преземат акција, така не сакаат кога од нив не се слуша глас.

Гласните девојки се самоуверени

Мажите најмногу се восхитуваат на жени кои не се срамат од нивното тело, сексуалност и фактот дека уживаат во тоа што го прават во кревет со саканата личност. Секој сака да има таква жена покрај себе, самодовербата е особина која е вечна, не избледува. Не мора да имате совршено тело, важно е да се прифатите себеси.

На партнерот му покажувате дека навистина уживате

Мажите се несигурни во нивните вештини на водење љубов. Постојано бараат потврда од партнерките. Не дозволувајте да ве праша по сексот дали сте уживале, тоа ставете му го јасно до знаење преку вашите воздишки и гласно стенкање. Истото ќе ви донесе обострана корист во креветот.

Тагови
реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Љубов и секс

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Read more

Најдобри секс пози за жешките летни денови

Read more

Руски психолог објаснува: Дали мажите всушност сакаат „спонзоруши“?

Read more

Љубовна математика: Пресметајте ја долната граница на разлика во годините

Read more
 

Магазин

Чаша млеко со јаболков оцет против запек и за побрз метаболизам

Читај повеќе

Слушајте си го телото: Пет знаци дека ви недостасува магнезиум

Читај повеќе

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Читај повеќе

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Читај повеќе

Како до совршено вкусна паста без варење во вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа плетењето на пајакова мрежа?

Читај повеќе

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Читај повеќе

Едноставен трик што ќе ви помогне да пешачите 40 минути подолго секој ден

Читај повеќе

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Читај повеќе