Зошто на Apple му е потребен Samsung?

Без конкуренција, ниту една компанија на пазарот нема да се труди да го извади најдоброто од себе. Како што на Marvel му е потребен DC, на Меси му е потребен Роналдо, така и на Apple му е потребен Samsung.

Во ова прилично кратко видео на YouTube каналот Nerdwriter е добро објаснето точно како Apple, на некој начин, зависи од Samsung.

Видеото вели дека силата на Apple е во тоа што оваа компанија знае да ги искористи деловите кои ги произведуваат другите компании, и знае да ги спои на тој начин на кој ќе произведе најдобар производ кој ќе биде квалитетен и достапен на купувачите.

реклама

Наука и технологија

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more

Како да блокирате пораки на iPhone?

Read more

Сè што треба да знаете за 5G

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more