Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Ф.З.
/ 24.09.2020 / 08:27

Често се случува да вежбате напорно, трудот да даде резултат во мускулна маса, но некако она сало околу долните делови на стомакот и грбот, особено таканаречените спојлери, никако да ги стопите.

Џереми Итиер вели дека постои рационално објаснување зошто овој дел од телото е толку специфичен кога станува збор за топењето масноиите или неговото претворање во мускулна маса.

Ослободувањето од овие масни наслаги бара многу повеќе трпение и посветеност. Тој предложува 4 начини како да го елиминирате овој проблем.

реклама

Фит

10-минутни утрински вежби за целото тело

Read more

10-минутни вежби за затегнати стомачни со Памела Рајф

Read more

КЕТО - нов тренд за здраво слабеење

Read more

Флексибилност и рамнотежа: Пилатес вежби за секој ден

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more
play_arrow

10-минутни утрински вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Протест во Берлин против заострените рестриктивни мерки поради епидемијата на COVID-19

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на полначот на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Брзо и лесно: 10 одлични рецепти за тост

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Read more
play_arrow

Протести и во Лондон против заострените рестриктивни мерки

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Read more
play_arrow

10-минутни вежби за затегнати стомачни со Памела Рајф

Read more