Зошто не треба да му честитате Нова година на бившиот?

Ова и самите би им го советувале на вашите пријатели, зошто да не го примените за себе?

Тимот на Cosmopolitan состави листа на причини зошто не треба да му честитате роденден на бившиот, па ние направивме листа зошто треба да ги изоставите честитките и за среќна Нова година, особено ако сте раскинале во текот на оваа година.

Не ви пиша ни тој, зошто да си ставате трн во здрава нога?

Имате конкретна цел или само се чувствувате малку осамено околу празниците?

Нели е крајно време да почнете да гледате кон иднината наместо да го „верглате“ минатото одново и одново?

Нема да бидете „подобрата личност“ ако пратите порака за бидете фини, а другата страна ја протолкува како покана за нешто повеќе (а тоа не ви била намерата).

Пишувањето 84 различни верзии на пораката штотуку одзеде најмалку 84 минути од вашиот живот што никогаш нема да ги вратите.

На крајот на краиштата, не беше ли 2021 година доволно тешка?

И затоа што секогаш постои шанса да добиете одговор, а не знаете што понатаму.

реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Љубов и секс

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Read more

Хороскопски знаци кои никогаш нема да ви кажат дека ве сакаат

Read more

Знаци кои покажуваат дека сте претерале со мастурбација

Read more

5 причини зошто летото е како создадено за секс

Read more
 

Магазин

Најсмешниот виц во светот, научно докажано

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Читај повеќе

Зошто се враќаме здебелени од летен одмор?

Читај повеќе

Казни ако оставате предмети за да си чувате место на плажа во Пефкохори

Читај повеќе

Десет најчудни симптоми на бременост

Читај повеќе

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Читај повеќе

Најчести митови за вежбањето во кои не треба да верувате

Читај повеќе

Kои комбинации на храна може да предизвикаат проблеми и болки во стомакот?

Читај повеќе

Три рецепти за домашни изотонични пијалаци

Читај повеќе