Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Луѓето отсекогаш биле фасцинирани од криминалците, вистински или фиктивни.

Од Скарфејс и Кум, до многуте филмувани верзии на приказната за Ал Капоне, интересно е колку нѐ привлекува овој возбудлив и опасен начин на живот.

Изминативе години љубителите на крими жанрот уживаа во неколку серии кои обработуваа вакви приказни и тоа од гледна точка на криминалците.

Breaking Bad постигна вртоглава популарност, а Money Heist (La casa de papel) уште ги држи фановите во неизвесност, во очекување на новите сезони.

Но, зошто сме толку фасцинирани од серии и филмови за криминалци и обожаваме да ги гледаме?

Откријте во новата епизода на подкастот Know It All.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Филм & ТВ

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Read more

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Read more

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more

Сцена

Џез концерт на отворено во Сули ан: Today it’s all about jazz

Читај повеќе

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Читај повеќе

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов сингл на Љубојна  - „Љубов по Татунчо“ за македонскиот филм „Стела“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите филмови во 2020, досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе