Зошто постарите мажи се попривлечни за жените?

Многу жени одлучуваат да стапат во врска со постари мажи, а нивните врски многумина не можат да ги разберат. За таквите врски луѓето имаат најразлични коментари, а најчестата е дека станува збор за врска од интерес, а не од љубов.

Bright Sight одвои неколку причини зошто жените често „паѓаат“ на постари мажи. И не, парите не се на прво место.

1. Постарите мажи се позрели

Постарите мажи зад себе имаат искуство и тоа многу искуство со жени, па веројатно научиле како да се однесуваат кон жените. Тие се веќе остварени личности, со изградена кариера и некои од нив се подготвени да се посветат на семејството. Сакаат да се скрасат со една жена.

2. Носат мудри одлуки

Не ризикуваат беспотребно, благодарение на животното искуство имаат научено многу лекции па можат да си дозволат помудри одлуки.

3. Врските со нив се постабилни

Знаат точно што сакаат и не се оптоваруваат со непотребни игри како топло-ладно и слично.

4. Помагаат во домашните обврски

Знаат или научиле дека на жените им е многу важно нивните партнери да учествуваат во извршувањето на домашните обврски, дека со тоа нема да бидат помалку мажи. Го искусиле животот како самец и веројатно домашните обврски сами ги вршеле па не им е тешко тоа да го прават и кога ќе бидат во врска.

5. Знаат дека кон жените треба да се однесуваат со почит

Разбираат што им треба на жените и што ги прави среќни, во текот на последните љубовни врски веројатно научиле и како треба да избегнат одредени проблеми, па врската со нив е поедноставна. Не се фокусирани само на себе и нивните потреби, туку големо внимание посветуваат на партнерката.

6. Даваат чувство на сигурност

Досега веќе изградиле кариера, финансиски се постабилни и не се во потрага по авантури туку по сериозна врска.

реклама

Путин: Готова е првата руска вакцина за коронавирус

Read more

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Љубов и секс

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Магазин

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Читај повеќе

Руската вакцина против коронавирусот ќе штити до две години

Читај повеќе

Микробиолог: Вирусот подолго се задржува на ракавиците отколку на кожата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Читај повеќе
  • play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Читај повеќе

Колку калории се трошат за време на сексот?

Читај повеќе

Арнолд Шварценегер стана дедо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Читај повеќе

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе