Зошто сината боја е ретка во природата?

Меѓу живите суштества, сината боја е прилично ретка. Сино небо, сина вода, да. Но, сини животни? Тие се малку и не се концентрирани на едно место. А како се прави сината бја? Тоа се случува на многу чудни и посебни начини во споредба со начинот на кој се создаваат другите бои во природата. Како живите суштества прават сина боја и зошто оваа прекрасна нијанса е толку ретка во природата, ќе дознаеме во видеото на It’s Okay To Be Smart.

реклама

Чек дис аут

Дали среќата се купува со пари?

Read more

Ѕвезди, квадрати, кругови: Несвесното чкртање на хартија открива многу за вас

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

30 минути домашни јога вежби за поголема флексибилност

Read more
play_arrow

Израелски нуркач откри крстоносен меч стар 9 века

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Најважните животни лекции што ќе ги научите од „Squid Game“

Read more
play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more