Зошто толку многу бразилски фудбалери „прегоруваат“ млади?

Без разлика дали се работи за Адриано, Алешандре Пато, Филипе Кутињо или Роналдињо, има многу долга низа - која почнува пред повеќе од сто години - на бразилски фудбалери кои се лансирале многу млади и „прегореле“ предвреме.

Некогаш тие падови се припишуваат на повреди, додека други се припишуваат на карактерни недостатоци, но поголемото прашање е зошто играчите од Бразил се толку склони кон такви тенденции.

Во ова видео, HITC Sevens се обидува да одговори на тоа прашање, разгледувајќи неколку бразилски играчи кои „прегореа“ млади, причините зад тоа и што ги прави фудбалерите од Бразил различни од оние од кое било друго место.

реклама

Фудбал

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Read more

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Read more
play_arrow

Како големите ренесансни умови го модернизирале Рим?

Read more
play_arrow

ВАР, одбранет пенал - гол! Македонија води против Англија

Read more
play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

Read more
play_arrow

Кои 33 главни градови се именувани според човек?

Read more
play_arrow

Зошто Италија веќе не „произведува“ напаѓачи?

Read more
play_arrow

Како Саудиска Арабија го купи Светското првенство во фудбал?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за мускулести нозе

Read more
play_arrow

Зошто толку многу бразилски фудбалери „прегоруваат“ млади?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Mission: Impossible - Dead Reckoning Pt. 1

Read more
play_arrow

Топ 10 авионски несреќи на сите времиња

Read more