Зошто толку многу бразилски фудбалери „прегоруваат“ млади?

Без разлика дали се работи за Адриано, Алешандре Пато, Филипе Кутињо или Роналдињо, има многу долга низа - која почнува пред повеќе од сто години - на бразилски фудбалери кои се лансирале многу млади и „прегореле“ предвреме.

Некогаш тие падови се припишуваат на повреди, додека други се припишуваат на карактерни недостатоци, но поголемото прашање е зошто играчите од Бразил се толку склони кон такви тенденции.

Во ова видео, HITC Sevens се обидува да одговори на тоа прашање, разгледувајќи неколку бразилски играчи кои „прегореа“ млади, причините зад тоа и што ги прави фудбалерите од Бразил различни од оние од кое било друго место.

реклама

Фудбал

ФФМ: Само на капитените на тимовите ќе им биде дозволено да комуницицираат со судиите

Read more

Песната на Енцо против Французите стана хит за навивачите на Ривер Плејт

Read more

Како Барса планира да заштеди 26 милиони евра на Левандовски?

Read more

Крос за ситуацијата од последниот меч во кариерата: Се воздржував до денес

Read more

Нови видеа

play_arrow

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Read more
play_arrow
Како астронаутите јадат, пијат и спијат во вселената?

Како астронаутите јадат, пијат и спијат во Меѓународната вселенска станица?

Read more
play_arrow

Смешки колку сакаш - фејл компилација

Read more
play_arrow

Бајден има ковид

Read more
play_arrow

Како изгледаат најтесните куќи во светот?

Read more
play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Земјата за 10.000 години?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more
play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more
play_arrow

Како Англичаните станаа добри во изведување пенали?

Read more