Зошто треба да бидеме посебични?

Сите од мали сме учени дека да се биде себичен е лошо, но во вистинскиот живот, кога себе си се ставаме не на второ, туку и на последно место и почнуваме да живееме за туѓите животи и очекувања, тоа не е добро за никого на крај и води кон депресија и внатрешно отапување.

Кога и зошто треба да научиме дека понекогаш е сосема во ред да бидеме себични и зошто тоа ќе нѐ направи подобри личности, слушнете и видете во најновото видео на The School of Life.

 

реклама

Живот

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Историски ден во Црна Гора: Изгласан закон за истополово партнерство

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more