Зошто треба да го почнете денот со утрински секс?

Трагајќи по одговор кој тип на секс може да им помогне на мажите кај проблемот со еректилна дисфункција, експерти открија интересен одговор. Утринскиот секс е идеален за тоа, бидејќи тестотеронот во утринските часови е најголем.

Друго истражување спроведено во 2018 година во Велика Британија покажа дека сексот на почетокот на денот нè прави повеќе продуктивни.

Докажано е и од претходно дека сексот наутро го намалува негативното влијание на стресот, а се покажа и дека оние кои ја преферираат оваа активност наутро, имаат висок коефициент на интелигенција.

Истражувачи од Оксфорд открија дека сексот има моќ да ги подобри меморијата, комуникациските вештини и ориентацијата.

Во истражување објавено во American Journal of Cardiology стои дека мажите кои имаат секс двапати неделно имаат за 45 проценти помала веројатност за срцев удар.

Сексот кој доведува до ејакулација спречува и рак на простата. Сексот помага и при слабеење и вреди да го практикувате, покрај вежбањето и здравата исхрана.

реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Љубов и секс

Љубовна пролет ги очекува родените во овие три хороскопски знаци

Read more

Секс во тројка: Од фантазија, до емотивна катастрофа

Read more

Мажите кои изневеруваат тоа го прават поради една од овие причини

Read more

Тврдење на сексолог: Три пози што може најмногу да ги разочараат жените

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Кратка историја на разводот

Читај повеќе
  • play_arrow

Санта мраз поголема од Њујорк се одвои од Антарктикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Доктор откри зошто нè пецка јазикот кога јадеме ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто несаканите ефекти од вакцините се всушност добра работа?

Читај повеќе

Љубовна пролет ги очекува родените во овие три хороскопски знаци

Читај повеќе

Како телото ве предупредува дека јадете премногу сирење?

Читај повеќе
  • play_arrow

САД објави снимка од ирански напад врз нивна база во Ирак

Читај повеќе

Секс во тројка: Од фантазија, до емотивна катастрофа

Читај повеќе

„Кит на плажа“ - нова книга за млади од словенечкиот писател Винко Модерндорфер

Читај повеќе