Зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот?

Иако за припадниците на овој хороскопски знак владее мислење дека се мајстори за драма, сакаат да доминираат и да имаат контрола, има пет прилично добри причини зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот.

Поточно, еден ви е доволен.

Лојалност

Лавовите се најверните, најпреданите и најлојалните пријатели. Лавот не започнува пријателства со помислата „Нема врска ако еден ден престанеме да се дружиме“. Тие формираат пријателства на долги патеки и веруваат дека пријателствата се едни од најважните односи во животот. Затоа прават сѐ за да ги одржат, негуваат и подобруваат. Никогаш нема да дозволат некој да ги навреди, повреди, омаловажи или натажи нивните пријатели. Можеби љубовта не ја покажува на најнежен начин, но за лојалноста на Лавот нема да имате дилеми.

Амбициозност

Величествените Лавови имаат амбиција да станат подобри и поголеми од она што веќе се. Се борат со сите расположливи средства да го добијат она што го сакаат и подготвени се да го направат истото и за нивните пријатели. Лавот секогаш верува во вашиот потенцијал и го гледа најдоброто во луѓето. Го нервира неискористен талент и презира мрзеливост и одложување на обврските. За пријателите, Лавот ќе преземе ризици и ќе направи жртва, само за да успеат да ги остварат нивните цели. Лавот ќе се гордее со вас што и да правите и ќе ве поттикнува на секој следен чекор, но очекувајте и постојано да ве „подбуцнува“ да направите повеќе. Лавот исто така никогаш не заборава пружена помош – цел живот ќе ви биде на услуга во знак на благодарност.

Голема поддршка

Лавот ја шири својата позитивна енергија на другите. Дури и кога немаат елан за себе, кога станува збор за пријателите наоѓаат внатрешна сила да ги охрабрат, да ги поттикнат и да ги поддржат. Секогаш ќе бидат реални со вас, но нема да престанат сѐ додека веруваат дека има потенцијал во вас да постигнете нешто поголемо. Се водат по мотото: „Ако не пробаш, нема да знаеш“ и тоа ќе ви го кажуваат секој ден, сѐ додека и вие не дадете сѐ од себе. Лавовите сакаат да се опкружуваат со различни луѓе, па може да имате сосема различни интереси и начин на живот, а Лавот тоа ќе го поддржува и охрабрува со цело срце, само за да бидете среќни.

Забава до бескрај

Една од главните карактеристики на Лавовите е нивната потреба за внимание. Кога влегуваат во просторијата, сите погледи (мора да) се вперени во нив, а кога зборуваат сите внимателно (да) ги слушаат. Понекогаш претеруваат со забавување, но Лавовите пријатели ќе ве однесат на журка каква што не сте сонувале и ќе се забавуваат со вас до бескрај. Исто така се многу дарежливи и сакаат удобност, па ако се во можност, ќе платат за сѐ.

Страст за животот

Лавовите имаат неисцрпна енергија и огромна страст за животот. Љубопитни се и авантуристи и сакаат да искористат сѐ што им пружа животот. А тоа сакаат да го направат со најблиските – семејството и пријателите. Со пријателот Лав ќе се качите на врв на планина, ќе нурнете во подводна пештера, ќе пиете најскапо виски, ќе летате со параглајдер, ќе се пикнете во бекстејџ на концерт... Ако сакате живот исполнет со смеа, авантура, поддршка и љубов, треба да имате еден Лав или една Лавица покрај себе.

реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Живот

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Read more

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Читај повеќе

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе