Зошто треба да одвоите 10 минути за јога на работното место?

А.С.
/ 25.06.2024 / 12:12

Земете пауза и направете брза 10-минутна јога сесија за да ја намалите напнатоста во вратот и рамената и да ја зголемите продуктивноста во текот на вашите работни денови.

Оваа брза и лесна канцелариска јога за почетници вклучува разновидни јога пози за ослободување од стрес што може да се направат веднаш од вашето биро за време на паузата за ручек, помеѓу состаноци или после работа во канцеларија.

Без разлика дали станува збор за освежување по пад на концентрација наутро, релаксација за време на ручекот или непосредно пред последното „ура!“ во попладневните часови, овој 10-минутен час по канцелариска јога за ослободување од напнатоста ќе направи чуда за вашето тело и ум.

Дури и неколку минути од овие канцелариски јога вежби можат да направат разлика во вашето држење, нивотоа на енергија и целокупната благосостојба.

Придобивките од канцелариската јога вклучуваат:

  • Подобрување на циркулацијата
  • Намалување на стресот и анксиозноста
  • Подобрување на фокусот и креативноста
  • И што е најважно, нема повеќе болки во вратот, рамото или грбот!
Remote video URL
Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more

Фит

Четири намирници кои всушност ви помагаат да изгубите тежина

Read more

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Истражување покажа колку време е потребно за да се забележат резултати од вежбањето

Read more

Спанаќот е тајната на брзото и ефикасно слабеење

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Иранска реклама од 70-тите

Читај повеќе

Четири намирници кои всушност ви помагаат да изгубите тежина

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку совети за безбедност ако одите во Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои чекори треба да ги преземете ако ве допре медуза?

Читај повеќе

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Читај повеќе

Уран и Марс носат проблеми: Астро прогноза до крајот на јули

Читај повеќе

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Читај повеќе

Како Холанѓаните станаа највисоката нација во светот?

Читај повеќе
  • filter

За прв пат достапен дел од Бакингемската палата за посетители: Koja е цената за влез?

Читај повеќе