Зверев го победи Циципас во финалето на турнирот во Акапулко

Германскиот тенисер Александер Зверев рано утрово го победи Гркот Стефанос Циципас со 2:0, по сетови 6-4 и 7-6 (7-3) во финалето на турнирот во Акапулко, Мексико.

Напреварот траеше 2 часа и 19 минути.

Германецот направи четири аса, осум двојни грешки и претвори три брејк поени од 12. Гркот сервираше ас три пати, направи четири грешки на вториот сервис и освои два брејка.

За Зверев ова е прва титула во 2021 година.

АТП турнирот во Акапулко се играше за награден фонд од еден милион американски долари.

Remote video URL
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Тенис

Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Read more

Ѓоковиќ ќе ја брани титулата во Мадрид

Read more

Ролан Гарос пред одложување: Ситуацијата не е добра

Read more

Циципас трет по Рубљов и Медведев со 15 победи оваа сезона

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

SportKlub: Македонија - репрезентативен фудбал во својата суштина

Читај повеќе

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Отказ за судијата кој не го виде голот на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе