Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Б.С.Б.
/ 14.07.2020 / 15:30

Италијанскиот актер Микеле Мороне, ѕвездата на полскиот еротски филм „365 Days“, најгледаниот филм на Netflix во текот на минатиот месец, потпиша договор со модниот бренд Guess и креаторот Пол Марчијано.

Според договорот, Мороне ќе ја рекламира новата колекција на празнични машки костуми.

29-годишниот актер, според пишувањето на TMZ, потпишал шестоцифрен договор благодарение на огромната популарност со која се стекна во улогата на мафијаш од Сицилија во еротската крими-драма „365 Days“.

URL
View this post on Instagram

@dolcegabbana_man

A post shared by Michele Morrone (@iammichelemorroneofficial) on

Актерот ќе снима фотографии за новата колекција, ќе има јавни настапи и ќе промовира машки костуми на социјалните мрежи. Според пишувањето на медиумите, сопругата на Марчијано е обожавателка на сексапилниот актер па токму таа предложила тој да биде заштитно лице на брендот.

Животот на Микеле Мороне пред снимањето на филмот бил сосема поинаков, тој заработувал 600 долари месечно како градинар по разводот со сопругата. Иако има студирано глума и работел во театар, по разводот страдал од депресија и решил повеќе да не глуми. Но, животот целосно му се променил по улогата на Масимо во „356 Days“.

URL
View this post on Instagram

🎬 @raffaelecerracchio

A post shared by Michele Morrone (@iammichelemorroneofficial) on

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Read more

Стил

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Read more

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат

Read more

Модерните пензионери од Тајван кои го освоија Instagram

Read more

Направете сами - природна маска за кожа

Read more

Магазин

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Читај повеќе