Македонија

Денеска почнува скопскиот Beer Fest

12. септември 2019 - 13:49 | Ф.З.

Со повеќе од 30 музички ѕвезди на две бини, над 60 видови на пиво од Македонија и светот, богата локална кујна и голем број на забавни активности денес почнува скопскиот пиво фест.

Од денеска па до недела скопјани ќе можат да уживаат во различни видови на пиво пропратени со музичка програма на истата локација како и минатата година, стадионот на АРМ во Градскиот парк.

Вечерва од 20 часот музичката програма ќе ја отвори пост-панк/стонер групата Палиндрон, но пивскиот фестивал ќе биде отворен уште од 17 часот бидејќи на видео бим ќе биде овозможено гледање на дебито на европското првенство на одбојкарската репрезентација на Македонија против Финска.

Коментирај