Фудбал

Златни резерви: Легендарни фудбалски измени што го смениле натпреварот и испишале историја

21. октомври 2019 - 15:57 | А.С.

Фудбалските фанови синоќа беа сведоци на случај во кој влегувањето на една „златна резерва“ го менува текот на натпреварот.

Ливерпул успеа да израмни на 1:1 против Манчестер Јунајтед синоќа на „Олд Трафорд“ со голот на Адам Лалана кој влезе во игра како замена за Хендерсон.

Ваквиот потег на Јирген Клоп се покажа како спасувачки, со оглед на тоа дека синоќешниот фаворит беше во опасност да замине целосно поразен.

Во прилог, погледнете ги најлегендарните измени што го смениле натпреварот и станале дел од фудбалската историја.

Коментирај