Илон Маск и Ендрју Тејт поддржаа актер обвинет за силување: Не сакаат конкуренција

Илон Маск и Ендрју Тејт му дадоа поддршка на Расел Бренд откако тој беше обвинет за силување.

Расел Бренд беше обвинет дека силувал четири жени, од кои едната тогаш имала само 16 години.

Илон Маск и Ендрју Тејт ја искористија можноста јавно да го поддржат. Да потсетиме, самиот Тејт беше обвинет за силување.

„Се разбира. Не сакаат конкуренција“, напиша Маск како одговор на видеото на Бренд во кое се сугерира дека тој е цел на „координиран и агресивен медиумски напад“ поради неговите десничарски критики кон медиумите изнесени во неговиот подкаст Stay Free.

URL

„Добредојдовте во клубот“, рече Тејт, покрај сликата на витез од цртан филм со натпис: „На пат сум да се борам против обвиненијата на луди кучки“. „Матрикс напад“, напиша тој во друга објава.

URL

Инаку, минатата година Маск беше обвинет за злоставување на стјуардеса во 2016 година, а неговата компанија наводно ѝ платила на жената 250.000 долари. Тејт беше формално обвинет во јуни дека принудил најмалку седум жртви на порнографија откако ги измамил да помислат дека има романтична врска со нив.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Филм & ТВ

Софија Вергара е „кралицата на кокаинот“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Фановите на Rotten Tomatoes ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години

Read more

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Read more
 

Сцена

Мајли Сајрус повеќе не е русокоса: Пејачката изненади со промена по повеќе од 10 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на Супербоул 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Софија Вергара е „кралицата на кокаинот“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Фановите на Rotten Tomatoes ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години

Читај повеќе

Која е жената што Шакира ја спомнува во новата песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Читај повеќе
  • play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Читај повеќе

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Читај повеќе