Мобилни

filter

Google го претстави смартфонот Pixel 6a

Google го претстави Google Pixel 6a, најпристапниот модел во серијата Pixel 6.
Read more

iPhone на преклопување може да стане реалност

За преклопувачкиот модел на iPhone се зборува долго време, но Apple сѐ уште го нема лансирано. Сепак, се чини дека е направен чекор кон тоа овој уред навистина да ја види светлината на денот.
Read more

iPhone 14 доаѓа во септември: Што знаеме досега?

За претстојниот iPhone 14 на Apple се зборува долго време, а шпекулациите ќе продолжат до септември, кога ќе ја „здогледа светлината на денот“. Сепак, некои детали за овој уред се веќе познати.
Read more

Samsung Galaxy Z Flip 4 ќе има поголем надворешен екран во споредба со неговиот претходник

Гласините за следната генерација на телефони на преклопување на Samsung се зголемуваат секој ден, а сега една од нив се однесува на моделот Z Flip 4.
Read more

WhatsApp наскоро ќе овозможи користење иста сметка на повеќе уреди

WhatsApp континуирано им овозможува на своите корисници нови функции, а тие наскоро ќе можат да ја користат истата сметка на повеќе уреди.
Read more

Четири грешки што речиси сите ги правиме при полнење на телефонот

Кои работи се најважни при полнење на батеријата за да трае подолго и да биде оптимално искористена? Тоа се и најчестите грешки што ги правиме речиси сите.
Read more

Пет совети како телефонот да ви трае што е можно подолго

Ништо не трае вечно.
Read more

Samsung Galaxy Z Flip 3 Pokemon Edition се распродаде за неколку минути

Специјалното издание на Samsung за паметниот телефон Galaxy Z Flip 3 наречено Pokemon Edition се распродаде за само неколку минути во Јужна Кореја.
Read more

Google ги отстранува од Play Store апликациите за снимање разговори

Компанијата Google воведува нови правила кога станува збор за снимањето на гласовни повици.
Read more

Нови проблеми за Google: Pixel 6 автоматски ги одбива дојдовните повици

По ажурирањето на софтверот објавено од Google за најновите флегшип телефони, корисниците на Pixel 6 известуваат дека нивните уреди автоматски ги одбиваат повиците.
Read more

Телефонот е највалканата работа која ја држиме в раце: Како правилно да се чисти?

Дали знаевте дека вашиот телефон е една од највалканите работи што секојдневно ја користите? Дури и кога ќе ги измиете рацете откако ќе ги извалкате со нешто, го земате телефонот и миењето станува залудно.
Read more
play_arrow

Samsung Galaxy Z Fold 4 би можел да има камера од 108 MP

Откако пристигна серијата Galaxy S22 на Samsung, сите се свртуваат кон претстојните телефони на преклоп и шпекулираат за нивните спецификации.
Read more
реклама

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Сондата Voyager 1 на НАСА има мистериозен проблем

Read more

Фудбалерка пронајдена мртва, сопругот го призна убиството: Бог ми кажа да ја убијам

Read more

Светот се распаѓа, никогаш не било полошо

Read more