Мобилни

Apple започна со продажба на iPhone телефони произведени во Индија

Американскиот технолошки гигант Apple за прв пат започна со продажба на своите iPhone уреди произведени во индиски фабрики, соопштено е денеска на презентацијата на новиот модел на смартфонот во Њу Делхи.
Read more
filter

Xiaomi ги претстави Redmi Note 13, 13 Pro и 13 Pro+

Подбрендот на Xiaomi, Redmi, официјално претстави три нови паметни телефони, имено Redmi Note 13, Redmi Note 13 Pro и Redmi Note 13+.
Read more

Xiaomi Redmi Note 13 Pro ќе има невообичаено висок капацитет на меморија и брзина на полнење

Xiaomi се подготвува да ја претстави серијата Redmi Note 13 Pro, за која компанијата сега откри уште повеќе детали.
Read more

Колку чинат деловите за поправка на iPhone 15?

Apple пред седум дена ја претстави серијата iPhone 15, а американската компанија сега ги објави и цените за поправка на моделите од оваа серија.
Read more
play_arrow

Пристигна iOS 17 - куп нови функции и подобрувања за iPhone уредите

iOS 17, најновата верзија на оперативниот систем за iPhone на Apple, сега е достапна за преземање и носи мноштво нови функции.
Read more

Apple подготвува софтвер кој ќе го реши проблемот со радијацијата на iPhone 12

Компанијата Apple работи на надградба на софтверот со цел да го реши проблемот со радијацијата, што го утврдија француските власти во случајот со iPhone 12, паметен телефон стар три години.
Read more
play_arrow
filter

Уредите од линијата Samsung Galaxy – синоним за модерно живеење!

Секој уред од Samsung Galaxy кој го имате претставува производ со истакнат квалитет и одличен дизајн, но истите тие штом ги поврзете еден со друг, пред вас се отвора светот на Samsung Galaxy екосистемот кој ви нуди беспрекорно и привлечно
Read more

Познати цените на iPhone 15 во Европа

Завчера Apple ја претстави својата најнова серија телефони iPhone 15, а сега ги знаеме цените на моделите на пазарите надвор од САД.
Read more

Apple официјално ги претстави новите уреди: Вака ќе изгледа новиот iPhone

Read more

Какви ќе бидат цените на серијата iPhone 15?

Следната генерација на iPhone уреди, серијата iPhone 15, ќе биде претставена на настанот на Apple закажан за 12 септември.
Read more
filter

Huawei го претстави смартфонот Mate 60 Pro+

Huawei додаде уште еден член во семејството на мобилни телефони Mate, имено Mate 60 Pro+.
Read more
filter

Honor V Purse е концепт мобилен кој може да се носи како чанта

Honor претстави концепт на паметен телефон кој е доста интересен и иновативен.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more