Ф1

Необична потрага во Абу Даби: Член на Мерцедес ангажирал нуркач за да го најде изгубениот прстен

Големата награда на Абу Даби не заврши добро за еден од членовите на тимот на Мерцедес. Имено, тој ја изгубил бурмата во пристаништето, по што се одлучил на необичен потег.
Read more

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Макс Верстапен ја освои третата титула во низа во шампионатот во Формула 1. Сепак, Холанѓанецот прекрши едно непишано правило.
Read more

Верстапен: Зад нас е неверојатна година, но секогаш сакаме да бидеме подобри

Ова беше неверојатна година, изјави старо-новиот светски шампион во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул) по победата на последната трка од Светскиот шампионат во Формула 1 во Абу Даби.
Read more
play_arrow

Верстапен победи и во Лас Вегас, Леклер во последниот круг го престигна Перес

Одличниот холандски возач Макс Верстапен продолжи да доминира во Формула 1 шампионатот и утрово во Лас Вегас стигна до својата 18-та сезонска победа.
Read more

Верстапен: Лас Вегас? 99% спектакл и 1 долар спорт

Ново-стариот шампион во Формула 1, Макс Ферстапен, не подлегна на еуфоријата од Лас Вегас.
Read more

Приходите на Формула 1 скокнаа за повеќе од 170 милиони долари

Приходите од Формула 1 во третиот квартал од 2023 година достигнаа 887 милиони долари, што е за 172 милиона повеќе од истиот период минатата година.
Read more

Волф: Ова е неприфатливо, ова е мојот најлош викенд во Ф1

Првиот човек на Мерцедес, Тото Волф, викендот во Саун Паолу го нарече „неприфатлив“, па дури и најлош во неговата кариера.
Read more

Верстапен ја освои пол-позиција во Бразил

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен победи на квалификациите за Големата награда на Бразил. Актуелниот шампион во Формула 1 покажа време од 1 минута и 10,727 секунди.
Read more

Ралф Шумахер за судбината на Михаел: Животот понекогаш не е фер, мораме да го прифатиме тоа

Ралф Шумахер оваа недела даде интервју за германскиот магазин Bunde во кое, меѓу другото, зборуваше и за својот брат Михаел и за односот со семејството.
Read more

Главниот технички директор заминува од Мерцедес

Главниот технички директор на Мерцедес, Мајк Елиот, по завршувањето на сезоната ќе го напушти тимот, потврдија од Мерцедес.
Read more

Адвокатот откри зошто се крие вистинската состојба на Шумахер, имало идеја сè да се објави

Многу фанови на Михаел Шумахер (54) со години се прашуваат за неговото здравје, но сепак речиси ништо не се знае за здравјето на легендата на Формула 1. Неговиот адвокат објасни зошто е тоа така.
Read more
play_arrow

Верстапен победи и се израмни со Прост, катастрофа за Перес на домашен терен

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, ја заблежа 16-тата победа во сезоната. Холанѓанецот славеше на трката за Големата награда на Мексико. Место на подиумот изборија Луис Хамилтон од Мерцедес и Шарл Леклер од Ферари.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more