Чек дис аут

play_arrow

Застрашувачки момент: Сурферка опколена од три ајкули

Сурферката Линдзи Болдвин сними неверојатен момент кога три љубопитни ајкули ја опколиле додека сурфала во близина на плажата Њу Смирна во Флорида. Плажата важи за една од најопасните токму поради честите напади на ајкули.
Read more

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Една фотографија го подели и разбранува интернетот, а коментарите не стивнуваат.
Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Социјалното дистанцирање од два метра е еден од најефикасните начини да се заштитите од зараза со COVID-19, заедно со носењето маска и честото миење раце.
Read more
play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Адвокатот Даниел Улфелдер на турнеја по плажите тргна на први мај и вели дека сè додека луѓето се во опасност од коронавирусот, а властите ништо не преземаат, ќе го носи костимот на Смртта.
Read more

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Печатница која се наоѓа во малиот музеј во гратчето Тенино, Вашингтон, САД, „се врати во живот“ по близу 90 години „молчење”. И сега задачата беше – печатење дрвени банкноти…
Read more

Секси шорцевите на Tesla распродадени за минута

Изгледа дека Елон Маск не се шегуваше кога на Twitter најави нов производ на Tesla.
Read more
play_arrow

Направи сам: Средство за чистење када од само две состојки

Направете сами евтино и брзо средство за чистење када. Потребни се само две состојки и вашата када ќе блесне.
Read more

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Според резултатите од истражување на Универзитетот Флорида, ако ја имате оваа крвна група, вие сте магнет за комарци.
Read more

10 реченици кои не сака да ги слушне ниту една жена без деца

Во денешно време ниту една жена не би требало да го оправдува сопствениот избор кога станува збор за семејство и деца. Без разлика дали има деца или дали сака да има деца, тоа е лична одлука на секоја жена.
Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Секој од нас се нашол во ситуација кога ни била упатена суптилна или директна навреда и тоа пред други луѓе, а дури подоцна сме се сетиле на одлично „капаче“ на тоа што ни било кажано.
Read more

Едноставен трик со кој ќе се заштитите од комарци

Комарците како да обожуваат дождливо време, па веќе почнаа да напаѓаат. Со овој едноставен и евтин трик ќе успеете да ги избегнете не само комарците, туку и мувите.
Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Ова девојче од Америка е вистинско чудо кога станува збор за јазици. Затоа и гостуваше на YouTube каналот на Воутер, Холанѓанец кој зборува 23 јазици.
Read more
реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more