Автомобили

play_arrow

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Зимата е на прагот, па се враќаме на вечната дебата за тоа кои гуми и погонски склопови се најпогодни за совладување на зимските пречки.
Read more
play_arrow
filter

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Toyota го претстави новиот Corolla Cross кој е простран, практичен и има солидна конструкција на SUV во C сегментот.
Read more
filter

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Hyundai Motor на доделувањето на Top Gear наградите во 2021 година ја освои титулата за автомобил на годината со моделот i20 N и титулата за произведувач на годината.
Read more

Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Оваа оригинална креација настана под палката на двајца реномирани дизајнери.
Read more
play_arrow
filter

Tesla го претстави електричниот Cyberquad за деца

Tesla „тивко“ го претстави својот нов ATV со четири тркала наменет за деца.
Read more
filter

BMW објави фотографии од тестирањето на електричниот i7

BMW интензивно го тестира електричниот луксузен модел i7 кој заедно со новата генерација на Серија 7 би требало да биде претставен наредната година и ќе биде одговор на Mercedes S класа.
Read more

Што да направите ако сте наточиле погрешно гориво во резервоарот?

Ставањето погрешно гориво во резервоарот може да биде скапа грешка ако се обидете да го возите автомобилот, но добро е да ги знаете овие совети ако некогаш ви се случи тоа.
Read more
play_arrow
filter

Edison „краде“ од Tesla: Дали Кинезите го копираа Cybertruck?

Веќе сме навикнати на кинески копии на западни брендови на автомобили.
Read more
filter

Opel го претстави и караванското издание на новата Astra

Традицијата продолжува бидејќи Opel Astra и во караванска верзија се нуди од првата генерација, а со последното издание понудија багажник од 608 до 1634 литри.
Read more

Антифриз: Одговараме на најчесто поставуваните прашања

Наскоро ќе имаме температури под нулата во речиси цела држава, барем навечер, па крајно време е и најпуштените возачи да го проверат антифризот во возилото.
Read more
filter

Cizeta-Moroder V16T - италијански суперавтомобил за кој малкумина слушнале

Прототипот Cizeta-Morodor V16T е уникат кој ќе се продава на аукција во јануари и е еден од најинтригантните суперавтомобили кои се појавија во последните неколку децении.
Read more
filter

Премиера: Škoda Karoq за 2022 година

Моделот Karoq e редизајниран по 4 години на пазарот и половина милион продадени примероци. Направени се помали промени и одредени механички унапредувања, но моторот е непроменет.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more