Автомобили

filter

Nissan го претстави електричниот зимски кампер е-NV200

Компанијата Nissan претстави нов концепт, а тоа е потполно електричен зимски кампер.
Read more

Познато кога ќе пристигне Audi e-tron GT

Audi на 9 февруари официјално ќе го претстави серискиот e-tron GT кој беше претставен како концепт на Саемот за автомобили во Лос Анџелес во 2018 година.
Read more

Секогаш чекор пред сите - Кинезите направија батерија за е-автомобил што се полни за пет минути

Дали помислувавте дека ќе има батерија што се полни за пет минути и вашиот автомобил е подготвен за возење?
Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

За време на зимските месеци повеќето луѓе сакаат прво да го вклучат греењето во автомобилот, да почекаат некое време да се загрее и дури потоа да почнат да возат.
Read more
filter

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

EQA е називот на првиот потполно електричен компактен модел на Mercedes-Benz. EQA наликува на моделот GLA.
Read more
filter

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Со новиот Taycan, Porsche ја лансира четвртата варијанта на својот прв целосно електричен спортски автомобил, овој пат со погон само на задните тркала и две варијанти на големина на батерија.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Mini John Cooper Works GP е најдоброто што Mini Cooper може да го понуди како автомобил со високи перформанси, но компанијата за тјунирање AC Schnitzer секогаш има начин како да ги направи автомобилите да бидат у
Read more

Нова ера за BMW?

Кога се појавија автоматските менувачи со „двојно“ квачило, беа многу популарни, најмногу поради исклучително брзото менување брзини, а сега класичните автоматски менувачи стануваат сè попопуларни.
Read more
play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Ниту General Motors не сака да се откаже од учеството во развој на летачки такси возила, а најголем адут му е Cadillac брендот.
Read more
play_arrow
filter

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Компанијата Hyperion Motors од Калифорнија претстави функционален прототип на XP-1, демонстрирајќи го низ улиците на Лас Вегас.
Read more

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Lada го најави потполно новиот компактен теренец Niva во текот на Саемот за автомобили во Москва, а сега најавија дека продукцискиот модел ќе дебитира во 2024 година, шест години по премиерата на концептот.
Read more

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Американските регулатори побараа од Tesla да повлече 158.000 возила во САД поради дефект околу безбедноста.
Read more
реклама

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Она кога Град Скопје ќе се обидат да бидат кул

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more

Лазаров: Го допревме дното

Read more