Рецепти

Брз ручек за цело семејство: Кременадли со кашкавал

Предлог да пробате малку поразлична верзија на кременадли за која нема да се покаете.
Read more
play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Во овие летни горештини, најмалку што сакаме е да поминеме многу време во кујната и да подготвуваме јадење за кое ќе треба да вклучиме рерна.
Read more

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Предлог рецепт за телешко месо кој ќе ве воодушеви.
Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Модриот патлиџан го викаат „крал на летото“ во гастрономскиот свет. Овој  вкусен зеленчук е здрав и хранлив: во 100 грама има 25 калории, 1 грам протеини, 0,2 грама маснотии, 6 грама јаглехидрати и 3 грама растителни влакна.
Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Лесен и брз ручек е добитната комбинација во летните горештини, без разлика дали сакате да слабеете или едноставно поздраво да се храните. Заменете ги сендвичите со тортилја врап следејќи ги овие осум идеи на
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

За вашиот денешен ручек ви предлагаме да направите вистинско гурманско јадење за кое нема да ви бидат потребни врвни готвачки вештини - тестенини со лосос по рецепт на славниот готвач Џејми Оливер. Уживајте во готвењето!
Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Летото изобилува со овошја и зеленчуци, па искористете
Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Време е да пробате едни малку поразлични палачинки. Ако ви е здосадено од класичните француски или американски палачинки, пробајте ги овие неверојатно воздушести суфле палачинки.
Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Индиската кујна се состои од широк спектар на регионални и традиционални кујни од индискиот потконтинент.
Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Јајцата треба да бидат редовно дел од вашето мени, поради нивната хранлива вредност, а ако сакате да ги јадете почесто, но ви е досадено од класичните рецепти, пробајте ги овие четири идеи на Toasted.
Read more

Рецепт на денот: Чизкејк во чаша

Десерт кој не се пече и се подготвува многу лесно.
Read more

Идеја за ручек: Пилешко во сос со печурки

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.
Read more
реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more