Останато

play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Деновиве во водите на реката Вардар кај населбата Јане Сандански во Аеродром може да се забележат фамилија на мајка патка и неколку мали патчиња како уживаат по брзата вода.
Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Снимка од борба меѓу два алигатора на голф терен во Јужна Каролина стана вирална на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Разводите честопати се комплицирани и непријатни, но ретко што може д се спореди со развод од кралското семејство на Дубаи.
Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Британскиот рапер Свормз го уништи своето Ferrari удирајќи во градски автобус во Лондон.
Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Италијанската авијација го разубави небото над Милано исцртувајќи го државното знаме на задоволство на жителите на градот.
Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Автобус од градскиот јавен транспорт во Санкт-Петербург возел низ улиците со моторот во пламен.
Read more
play_arrow

Како авиокомпаниите вршат дезинфекција и чистење на авионите?

Во време на пандемија, хигиената е најважна. Токму затоа авиокомпаниите низ светот преземаат мерки за чистење и дезинфекција на авионите, со оглед на тоа колку луѓе патуваат низ светот.
Read more
play_arrow

Пролетта на Бајкалското Езеро

Мразот полека се топи како што пролетта навлегува сѐ подлабоко во Бајкалското Езеро создавајќи преубави пејсажи.
Read more
play_arrow

Колку долго животните можат да издржат без храна?

Дали знаете кои животни најдолго можат да издржат без јадење? Некои животни, за разлика од луѓето, може подолго време да издржат без храна.
Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако ве убоде азиски смртоносен стршен?

Како стравот од пандемијата со коронавирусот да не беше доволен, пред десетина дена стигна веста дека за првпат досега смртоносни стршени од Азија, кои се долги повеќе од 5 сантиметри, стигнале до САД и сега постои страв дека овој вид би можело да
Read more
play_arrow

Како изгледа наставата во време на пандемија?

Основните училишта во Данска се отворени веќе еден месец.
Read more
play_arrow

Десетте најголеми лаги на Северна Кореја

Освен што е мистериозна за светот, Северна Кореја не е доволно искрена ниту со нејзините жители. Во ова видео се собрани десетте најголеми лаги што оваа земја ги има кажано на нејзините граѓани.
Read more
реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more