Автомобили

filter

Новиот Volkswagen Tiguan од секој агол

Volkswagen ја претстави третата генерација на својот бестселер СУВ. Денес, Tiguan е еден од најуспешните модели на Volkswagen во светот. Од 2007 година и дебито на овој модел, повеќе од 7,6 милиони клиенти го избраа овој компактен СУВ.
Read more
filter

Новиот Peugeot E-3008 од секој агол

Моделот со кој Peugeot ја започна својата дизајнерска ренесанса сега еволуираше во нов модел со кој компанијата врти нова страница во процесот на електрификација на гамата.
Read more
filter

Поглед во Mercedes Vision One-Eleven

Со електричниот концепт Vision One-Eleven германскиот производител привлече големо внимание на саемот во Минхен. Според фотографието, јасно е зошто овој автомобил е ѕвезда на автосаемот.
Read more
filter

Поглед во новиот е-автомобил Grand Kangoo на Renault

Во време кога владеат кросоверите, Renault е решен да им понуди на клиентите алтернатива со тоа што го одржува во живот сеопфатното возило.
Read more
filter

Поглед во електричниот концепт ID. GTI на Volkswagen

Volkswagen официјално го претстави својот нов концепт наречен ID. GTI Concept, кој ја поврзува 48-годишната историја на легендарниот модел GTI со електричната иднина на германската компанија.
Read more
filter

Поглед во спортскиот двосед 33 Stradale на Alfa Romeo

Alfa Romeo го претстави долго очекуваниот суперспортски двосед, кој веќе е распродаден. Но, италијанскиот производител ќе извади само 33 премероци.
Read more
filter

Zenvo Aurora – ѕверка од 1.850 КС

Данската компанија Zenvo официјално го претстави својот нов хиперавтомобил Aurora во Калифорнија.
Read more
filter

Од секој агол: Rolls-Royce Spectre

Кај Rolls-Royce, имплементацијата на електричниот погон донесе бројни предизвици, од кои еден од најголемите беше линеарното незабележливо сопирање.
Read more
filter

Поглед во единствениот тркачки автомобил на Koenigsegg

Шведската компанија го разви CCGT GT1 Competition Coupé со намера да се натпреварува во класата ГТ1, на чело на програмата беше инженерот и развивач Даг Болениус, додека улогата на тест-возач падна на инженерот на суперавтомобили Лорис Бикоки.
Read more
filter

Во секој детаљ – најновото од Ferrari XX

Нуди брутални перформанси, но за прв пат е дозволено да се вози по јавни патишта. Секако, не „до даска“, затоа што зборуваме за ѕвер кој го претставува најдоброто и најбрзото што Ferrari може да го понуди.
Read more
filter

Погледнете ја Toyota C-HRT во секој детаљ!

По месеци исчекување, Toyota ја открива втората генерација на моделот C-HR.
Read more
filter

Поглед во електричниот EX30 на Volvo

Volvo го претстави целосно електричниот модел EX30, кој стана најмалиот теренец на оваа шведска компанија.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more