Фудбал

play_arrow

Како звучеше бугарската химна од Јужна?

Факт е дека добар дел од 20 и кусур илјадната публика синоќа на Националната Арена „Тодор Проески“ беше дојдена за да го истури гневот кон Бугарите поради сите блокади, сопки, лаги, пропаганди, негирања на јазик, нација, на жртви од фашист
Read more

ФФМ: Благодарност до сите навивачи кои ја бодреа Македонија

Фудбалската федерација на Македонија упати благодарност до сите навивачи присутни на синоќешниот натпревар против соседна Бугарија на кој „Рисовите“ загубија и ги разочараа бројните навивачи кои 90 минути на дождот навиваа.
Read more
play_arrow

Тројански коњ во Лондон: Германци облечени како Англичани тепале во паб

Кога се среќаваат репрезентациите на Англија и Германија припадниците на полициските сили секогаш имаат полни раце работа.
Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди ја нарече својата 35-годишна сопруга Ванда Нара токсична и ја обвини дека се обидува да го контролира неговиот живот.
Read more

Ѕвезда на Реал прави шокантен трансфер и оди во Барселона

Трансфер на играч од Реал Мадрид во Барселона одамна не се случил, а тоа сценарио изгледа ќе го видиме во блиска иднина.
Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои сега поседуваат свои фудбалски клубови

Од бразилската легенда Роналдо, кој сега ги поседува Крузеиро и Реал Ваљадолид, до напаѓачот на Лестер Сити, Џејми Варди, кој стана дел од сопственичката гарнитура на Рочестер Њујорк, HITC Sevens разгледува активни или пензионирани фудбалери кои с
Read more

Пандев суптилно му порача на Милевски да замолчи

Доскорешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев преку својот Instagram профил му испрати порака на селекторот Благоја Милевски во врска со синоќешниот пораз од Бугарија (0:1).
Read more
play_arrow

Троен кикс на најскапиот стопер во историјата - им ги подари головите на Германците

Хари Мегваер (29) пред три години стана најскапиот дефанзивец во историјата. Сепак, откако Манчестер Јунајтед му плати на Лестер 87 милиони евра отштета за него, на Мегваер му оди од лошо на полошо.
Read more

Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со Бугарија

Read more

Јувентус преговара со Кристијан Пулишиќ

Јувентус започна преговори со агентот кој го застапува фудбалерот на Челси, Кристијан Пулишиќ.
Read more

Кејн: Добар резултат на Мундијалот ќе ги избрише сите минуси

Капитенот на англиската репрезентација истакна дека навивачите не треба да паничат поради лошите резултати на националниот тим воочи Светското првенство во Катар.
Read more

Победа над Бугарија не е само за гордост: Како зависат ЕУРО 2024 квалификациите?

Вечерва репрезентацијата на Македонија на домашен терен ја пречекува Бугарија, натпревар кој е крајно исполитизиран и многу веројатно да се игра пред полни трибини, но вечерашниот резултат од фудбалска смисла е многу поважен поради наредни
Read more
реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Објавена детална анализа: Колку е голема руската, а колку украинската армија?

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more