Љубов и секс

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Кои се најстрасните љубовници во хороскопот? Без оглед на тоа што секој знак има свои умешности кога станува збор за сексот, овие четири знаци особено се издвојуваат на тоа поле.
Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Доколку и самата помисла на секс ви е одбивна поради жешкото време, секс-позата „перек“ може да биде идеално решение. Овозможува минимални допири и големо уживање.
Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Колку и да е пријатен, оргазмот не е причината зошто сексот долгорочно добро влијае на луѓето. Потребата за нежност и галење во подеднакво иста мера сѐ почесто се јавува и кај мажите и кај жените.
Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Во зависност од позицијата, за време на сексот се активирани скоро сите мускули на телото така што воопшто не е чудно што со оваа активност се губат многу калории.
Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Ако жената е преимпресионирана од вашата „машкост“, тоа обично не е добра вест, тврди сексологот Надиа Бокоди и додава дека досега не сретнала жена која не одглумила оргазам.
Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Ако сакате да го подобрите сексуалниот живот, веднаш престанете да ги правите овие пет грешки поради кои многу мажи изгледаат како вистински почетници во кревет.
Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

За многумина мастурбацијата е начин за уживање, опуштање и подобро запознавање на своето тело и тоа што му годи. Позитивните ефекти од мастурбацијата на организмот се многубројни и некои не се исти кај мажите и кај жените.
Read more

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Сексот е природна и прекрасна работа. Може да имате одличен секс без љубов и емоции и тоа е сосема во ред, ако и двајцата го сакате тоа.
Read more

Колку би требало да трае сексуалниот однос?

Истражување спроведено од британска компанија за секс-играчки откри дека магичното време за добар секс е 30 минути, пренесе Daily Mail.
Read more

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат неверство

Неверството во една врска е непростлив чин за едни, додека други луѓе се пофлексибилни и можат да преминат преку тоа.
Read more

Три хороскопски знаци кои не поднесуваат апстиненција

Недостатокот на секс и интимни моменти најтешко им паѓа на Скорпиите, Стрелците и Близнаците. Овие знаци тешко опстануваат без нежности, бакнежи и мастурбација.
Read more

Жените во овие хороскопски знаци им се најпривлечни на мажите

Нивното тајно оружје е харизмата, каде и да се појават привлекуваат внимание.
Read more
реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more