Бизарен случај: Уапсен Босанец откако синот хомосексуалец го обвинил за принуден брак

Читај повеќе

Судот пресече: Трамп ќе плати над 454 милиони долари во случајот за измама во Њујорк

Читај повеќе

Како јадењето јајца може да влијае на слабеењето?

Читај повеќе
 • play_arrow

Масовна тепачка ја одбележа ноќта во НБА: Давење, 4 исклучувања и лудило на трибините

Читај повеќе
 • filter

24 февруари 1525, Франција ја загубила војната со Светото Римско Царство

Читај повеќе

Вести

Судот пресече: Трамп ќе плати над 454 милиони долари во случајот за измама во Њујорк

Читај повеќе
 • play_arrow

Официјално отворен претседателскиот изборен штаб на Левица: Се собираат потписи за кандидатката Ванковска

Читај повеќе

Матичните бараат да им се одврзат рацете за рано да откриваат ретки болести: имаме ограничен пристап до лабораториски анализи

Читај повеќе

По повод Светскиот ден на туристички водичи: Бесплатно разгледување на Скопје, Охрид и Битола

Читај повеќе

Опасна дрога доаѓа на Балканот, први случаи на предозирање во Словенија

Читај повеќе

Времето денеска променливо облачно и врнежливо

Читај повеќе

„Или Северна или никогаш Северна, ако си маж, биди маж до крај“ – Ковачевски до опозицијата

Читај повеќе

Почна постапката за собирање потписи за листи на кандидат за Претседател на државата

Читај повеќе

Што содржи деталниот план на Нетанјаху за иднината на Газа?

Читај повеќе
реклама

Зошто не треба да јадеме после 20 часот?

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Што предвидува најстариот и најточен хороскоп за втората половина од 2024 година?

Read more

Нови откритија за мистериозниот натпис на бронзена рака стара 2.000 години

Read more
 

Фотографии на денот

Ѕуница

Фото: А.С. / КАЈГАНА

Read more

Галерии

Спорт

Јовиќ: Против Вардар немавме дисциплина, ќе биде подобро на дуелот со Бутел

Читај повеќе

Синот на латвиската премиерка потпиша за хрватски Динамо

Читај повеќе
 • play_arrow

Масовна тепачка ја одбележа ноќта во НБА: Давење, 4 исклучувања и лудило на трибините

Читај повеќе

Динамо против ПАОК во Конференциската лига

Читај повеќе

Милан и Ливерпул имаа среќа во жрепката за осминафиналето на Лига Европа

Читај повеќе

Проблематична шахта го прекина последниот ден од тренинзите за новата Ф1 сезона

Читај повеќе

Марсеј, Спарта и Спортинг во осминафиналето на Лига Европа

Читај повеќе
 • play_arrow

Трипл-дабл за историја на Јокиќ, Дончиќ со 41 поен во победата над Феникс

Читај повеќе
 • filter

Каков татко, таков син: Роналдо се пофали со фотки од теретана

Читај повеќе

Теми и коментари

Мислењата и ставовите кои информираат, анализираат и забавуваат.
Александра Спасеска

Дрво по дрво: Кој ги убива белите дробови на Македонија?

Читај повеќе
Александра Спасеска

Водич од паталец: Како ти оди борбата за менталното здравје?

Читај повеќе
Александра Спасеска

За малку ќе емигрирав, среќа немам пасош

Читај повеќе
Интервју
СЕДМА САМОСТОЈНА ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФКАТА

Монументалната архитектура како уметничка скулптура низ објективот на Ерина Богоева

Читај повеќе

Магазин

Бизарен случај: Уапсен Босанец откако синот хомосексуалец го обвинил за принуден брак

Читај повеќе

Како јадењето јајца може да влијае на слабеењето?

Читај повеќе

Зошто не треба да јадеме после 20 часот?

Читај повеќе

Зошто ни се потребни престапни години и како настанале?

Читај повеќе

Што никогаш не смеете да правите ако користите електрична греалка?

Читај повеќе

Што го предизвикува икањето?

Читај повеќе

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Читај повеќе

Храна богата со магнезиум што ќе се вклопи во сечие мени

Читај повеќе

Седум причини зошто треба почесто да јадете спанаќ

Читај повеќе

Оу је, пробавме

Нашите искуства. Одлични и лоши. Искрено.

Пробавме: Туна салата од Tinex ToGo, без туна

Читај повеќе

Пробавме: Huawei Watch GT 3 SE

Читај повеќе

Пробавме Лосос бејгл од Baeggel

Читај повеќе
Не биди глуп на денот

Не пукај со петарди како да е крај на светот

Гурманско катче

Рецепти кои не се само за читање, туку и за приготвување

Пилешко со пржени компири во ромеско сос

Читај повеќе

Почнува сезоната на младиот кромид: Зошто треба да го вклучите во исхраната?

Читај повеќе

За лижење прсти: Говедско со портокал и костен - во тортиља

Читај повеќе

7 грешки што многумина ги прават кога месат тесто

Читај повеќе

Англиски десерт со банана: Банофи пита без печење

Читај повеќе

За гурмани: Сочно месо со зеленчук, потпечено со бешамел и кашкавал

Читај повеќе

Гик

Нови откритија за мистериозниот натпис на бронзена рака стара 2.000 години

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Новата серија телефони Samsung Galaxy S24 го освои светот

Читај повеќе

Како камера на небото: Нов сателит ќе може да шпионира конкретни луѓе

Читај повеќе

Двојно продолжен животниот век на батеријата за iPhone 15

Читај повеќе
 • play_arrow

Американците се вратија на Месечината по 52 години

Читај повеќе

Американците денес слетуваат на Месечината - прв пат по 50 години

Читај повеќе

Нов ЕУ закон за батериите: Наскоро секоја ќе мора да има „пасош“

Читај повеќе

Паметниот прстен на Apple ќе ги контролира другите уреди на компанијата

Читај повеќе
 • filter

Во Бугарија откриена гробница стара 1.800 години: Раскажува тажна семејна приказна

Читај повеќе

Автомобили

Mercedes издаде предупредување за 250.000 возила

Читај повеќе

Citroen тргна во технолошка офанзива: Претставен хибридниот C4 X

Читај повеќе

Што носи новиот BMW M5?

Читај повеќе
 • play_arrow

Возач со 9 животи: За влакно избегна смрт двапати во неколку секунди

Читај повеќе

Со кој автомобил ќе возите најдолго на „резерва“?

Читај повеќе

Промо

 • filter

Macan поставува нови стандарди: првиот и целосно електричен SUV на Porsche

Читај повеќе

НЛБ Банка по повод Меѓународниот ден на образованието: Развојот на вработените основа за личен и организациски раст

Читај повеќе

Доделена главната награда Opel Corsa од наградната игра „Телеком наградува“

Читај повеќе
 • filter

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Читај повеќе

Сцена

 • play_arrow

Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

Читај повеќе

Најпопуларниот актер на денешницата дома нема интернет и не користи мобилен

Читај повеќе
 • play_arrow

Заврши снимањето на серијата The Penguin, Колин Фарел го игра смртниот непријател на Бетмен

Читај повеќе
 • play_arrow

Прв трејлер за Borderlands: Доаѓа на лето и е полн со експлозии, хумор и холивудски ѕвезди

Читај повеќе

Оскаровецот Мендес ќе режира четири филма за „Битлси“

Читај повеќе

Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Читај повеќе
 • play_arrow

Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Читај повеќе
 • play_arrow

Кои се најгледани филмови и серии на HBO во моментов?

Читај повеќе
 • play_arrow

Седум БАФТА награди за Oppenheimer, Barbie извиси

Читај повеќе

Фит, а не фет

Затоа што прогресот се случува надвор од комфорната зона.

Како јадењето јајца може да влијае на слабеењето?

Читај повеќе

Мрзлива вежба за рамен стомак – прави чуда за две недели

Читај повеќе
 • play_arrow

Пет причини зошто треба активно да пешачите секој ден

Читај повеќе

Бејбс

Еротски микс

Читај повеќе