Со бројни тетоважи од нацистички и фашистички симболи на телото, боксер се бореше во ринг и стана главна тема во Италија.

Боксерот Пакјао ќе се кандидира за претседател на Филипини

Легендарниот боксер Мани Пакјао потврди дека ќе се кандидира за претседател на Филипините на изборите кои ќе се одржат следната година.
play_arrow

Италија ја победи Словенија во финалето на Европското првенство во одбојка

Во финалето на Европското првенство во одбојка одиграно синоќа во Катовице, репрезентацијата на Италија ја совлада селекцијата на Словенија со 3:2. Резултатот по сетови гласеше 22:25, 25:20, 20:25, 25:20 и 15:11.

Сребро и бронза за македонските теквондисти на Президент Купот во Истанбул

Македонските натпреварувачи со два медали се враќаат од Истанбул по настапот на Президент Купот 2021, еден од најсилните теквондо турнири во светот, кој се бодува за освојување олимписка норма за Игрите во Париз во 2024 година.
play_arrow

Трансродова ММА борачка предизвикува контроверзи во октагонот

Трансродовата жена Алана Меклафлин (38) дебитираше во ММА со победа.

Мото ГП: Откажана трката во Аргентина, Бањаја победи во Арагон

Трката за Големата награда на Аргентина од Mото ГП шампионатот е откажана поради пандемијата на коронавирусот, соопштија организаторите, изразувајќи жалење поради одлуката.

Конор, дали е тоа кокаин на масата?

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор објави фотографија на социјалните мрежи која привлече големо внимание од неговите обожаватели, прикажувајќи луксузен часовник во преден план, додека посебно внимание привлече мист

Одбојкарите поразени и од Шпанија

Четврти пораз за македонската одбојкарска репрезентација откако попладнево со 3:1 падна пред Шпанија.

ЕП: Турција пресилна за македонските одбојкари

Македонската одбојкарска репрезентација ја продолжи серијата порази на Европското првенство, откако попладнево загуби од фаворитот Турција со максимални 3-0 во сетови.

Одбојкарите убедливо поразени од Холандија

Македонската одбојкарска репрезентација не успеа да освои први бодови во вториот натпревар откако со убедливи 3:0 загуби од Холандија.