Дејна Вајт потврди: Ќе има неверојатни бонуси за УФЦ 300

Извршниот директор на УФЦ, Дејна Вајт, усреќи многу ММА борачи на синоќешната прес-конференција на УФЦ 300.

Додека фановите и медиумите го саипуваа Дејна со прашања во MGM Grand Garden, Мајк Бон од MMA Junkie предложи да се зголемат бонусите за изведба од 50.000 на 300.000 долари.

Изненадувачки, Вајт се обврза на нешто што изгледаше како импулсивна, но добро прифатена одлука.

URL

Суперѕвездата на УФЦ, Конор Мекгрегор, се огласи за да ја поздрави одлуката на Вајт да ги зголеми бонусите за големиот настан.

URL

Тешко е да се замисли, а не да се види сценарио во кое промоторот е подготвен да понуди бонус од 600%. Сепак, УФЦ 300 не е обичен настан.

Јубилејното издание в сабота можеби ќе се покаже историско во ММА светот.

URL
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Останати спортови

Контроверзниот Кирјос сака да се проба во бокс, веќе има список со противници

Read more

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Read more

Бекеле по 12 години повторно на Олимписките игри

Read more

Зошто Фјури не го ни погледна Украинецот Усик пред борбата на векот?

Read more
 

Спорт

Спалети го објави списокот на Италија за ЕУРО

Читај повеќе

Швајцарија ја доби вајл-картата за ракометниот Мундијал 2025

Читај повеќе
  • filter

Возачи што најдолго чекаа на својата прва победа во Ф1

Читај повеќе

25 фудбалери повикани во младата репрезентација за јунските контролки

Читај повеќе
  • play_arrow

Клоп го разнежни подарок од навивач на Ливерпул, ќе го чува на посебно место

Читај повеќе

Протекоа пораки во кои Чеферин го навредува Перес: Тој е идиот и расист

Читај повеќе

Семејството Шумахер доби оштета за лажното интервју

Читај повеќе

Во Лондон паднал договор: Ханси Флик ќе ја води Барса

Читај повеќе

За прв пат една лига може да има 6 учесници во ЛШ, Италијанците тријат раце

Читај повеќе