Сцена

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Американската филмска компанија Warner Bros соопшти дека сите филмови најавени за 2021 година ќе бидат објавени во кино и во стриминг сервисот HBO Max истовремено.
Read more

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Градско кино Милениум-Скопје го објави репертоарот за периодот од 3 до 9 декември.
Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

По ноќта помината во див и возбудлив секс, Дерик, успешен спортски агент, гледа како неговиот совршен живот полека исчезнува откако ќе открие дека сексапилната и мистериозна жена за која ризикувал сè, е детективка која го заплеткува во неј
Read more
play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Пред неколку недели дознавме дека драмата „The Mauritanian“  доби номинација за Оскар, а по трејлерот се гледа дека станува збор за одличен филм.
Read more
play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Доколку често гледате филмови, сигурно барем еднаш сте приметиле како некој ист актер во различни филмови секогаш умира. Постојат плејада на актери и актерки кои редовно глумат ликови кои умираат на филм.
Read more
play_arrow

Почина негативецот познат по улогите во „Mad Max“

Британско-австралискиот актер Хју Киз Бирн почина на 74-годишна возраст. Во текот на кариерата сними над 50 серии и филмови, а во историјата замина запомнат како култен негативец во „Mad Max“ франшизата.
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Подготвени ли сте за да се збогувате со вашата омилена серија? 
Read more
play_arrow

„Sister of the Groom“ - новата романтична комедија на Paramount

Излезе трејлерот за новата романтична комедија „Sister of the Groom“ на Paramount Movies.  Премиерата е закажана за 18 декември. 
Read more
play_arrow

Излезе трејлерот за новата сезона на „Преспав“

Продукциската куќа „Охо“ денеска го пушти официјалниот трејлер за 5. сезона од македонската хит-серија „Преспав“.
Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „A Christmas Story“

Сезоната на божиќните филмови официјално е отворена.  Ако сте од постарите генерации, сигурно сте го гледале овој филм. Екипата на Screen Junkies направи искрен трејлер за „A Christmas Story“. Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow

Факти и фикција: Што е точно, а што не во популарната серија „The Crown“?

Серијата „The Crown“ на Netflix е во четвртата сезона од емитување, а најавена е и петта.
Read more
play_arrow

Netflix работи на корејска верзија на серијата „La Casa de Papel“

Netflix работи на корејска верзија на сопствената франшиза „Money Heist“(La Casa de Papel). Продукцијата ќе биде соработка помеѓу BH Entertainment и Contents Zuim.
Read more
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Нов „предизвикан“ земјотрес регистриран во Стразбур

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more