Спорт

Пандев со прв гол за Македонија на Европско

Македонската репрезентација преку капитенот Горан Пандев израмни на 1:1 против Австрија на првиот натпревар на Европското првенство во Букурешт.
Read more

Играме со поставата што ја победи Германија, Арнаутовиќ не е во стартниот тим на Австрија

Објавен е списокот со играчи кои денеска за македонската репрезентација ќе настапи во историското деби на Македонија на ЕУРО.
Read more

Ериксен ја победи смртта и го прогласија за играч на натпреварот со Финска

УЕФА го прогласи Кристијан Ериксен за играч на натпреварот помеѓу Данска и Финска откако данскиот репрезентативец падна на теренот и со големи напори на лекарите успеа да го добие најважниот натпревар во неговиот
Read more

Буфон се договорил со Парма

Прославениот италијански голман Џанлуиџи Буфон кариерата ќе ја продолжи во Парма.
Read more
play_arrow

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Кристијан Ериксен е стабилен и неговата состојба е под контрола по вчерашниот шокантен пад на мечот меѓу Данска и Финска во рамките на 1. коло од групата Б на Европското првенство.
Read more

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Кичево, 13 јуни 2021 (МИА) – Енес Палазоски (26) од Кичево ќе биде запаметен како еден од ретките случаи во спортот, кој по само три месеци активна работа во боксот стана и државен првак.
Read more
play_arrow

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

На третиот ден од ЕУРО 2020, дебитантски настап на едно големо фудбалско натпреварување ќе има македонската фудбалска репрезентација.
Read more
play_arrow
filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Синоќа целиот свет му аплаудираше на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за победата над големиот ривал Рафаел Надал на Ролан Гарос, но еден аплауз сигурно му значеше најмногу од сите други.
Read more
filter

Како се сака националниот тим!

На Facebook профилот на Фудбалската репрезентација на Македонија денеска беа објавени портрети на неколкумина од нашите репрезентативци во
Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Македонскиот фудбалски дрес на коj е симболизирано државното осмокрако сонце во црвено – жолта и бела комбинација е најубав во конкуренција на 24-те учесници на ЕУРО 2020, во избор на американската телевизиска мре
Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Кога Мишел Платини ja промовираше своjaтa идеја уште во 2012 година дека ЕУРО2020 треба да се одржи во повеќе европски градови отколку во една земја домаќин, зборот што тој го користеше за да ја опише својата идеј
Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Ѕвездата на австрискиот состав Мaрко Арнаутовиќ истакна дека неговите соиграчи се свесни за квалитетот што го поседува македонската фудбалска репрезентација и во ниту еден момент нема да го потценат противникот.
Read more
реклама

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Read more

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Read more