Фит

Две грешки во исхраната додаваат сантиметри на стомакот

Нутриционистката Мери Сабат за списанието She Finds откри кои две грешки во исхраната додаваат најмногу сантиметри на вашиот струк, а се однесуваат на последниот оброк во денот.
Read more

Кое е најдобро време за вежбање ако целта ви е слабеење?

Оние кои одат во теретана после работа можеби ќе треба да го сменат распоредот.
Read more

Најдоброто месо за билдање мускули

Ако сте посветени на вашиот фитнес режим и се обидувате да постигнете најдобри резултати во теретана, знаете дека исхраната е исто толку важна како и вежбањето.
Read more

6 митови и факти за стомачните мускули

Ако сакате дефинирани и цврсти мускули, треба да знаете кои вежби се најдобри за вас, да имате голема дисциплина и секако, да не верувате во сѐ што ќе слушнете и прочитате за тоа како треба да вежбате.
Read more

Четири најлесни начини како жените да ослабат околу стомакот

Со прилагодување на вистинските животни навики на вашата рутина и конзистентност, можете да се вратите на вистинскиот пат и да го вратите вашиот тенок струк.
Read more

„Викенд вежбачите“ имаат здраво срце како да вежбаат секој ден

Една неодамнешна студија покажа дека редовната умерена до енергична физичка активност во текот на неделата има слични ефекти врз кардиоваскуларното здравје како и умерената до енергична физичка активност во текот
Read more
play_arrow

Како засекогаш да се ослободите од салото на стомакот?

Салото на стомакот е нешто што сите сакаме да го намалиме без разлика дали имаме полн пивски стомак или само последното тврдоглаво масно ткиво кое го покрива долниот дел на стомакот.
Read more

Пет навики за намалување на струкот за 30 дена

Желбата за потенок струк понекогаш може да изгледа како да талкате низ лавиринт без мапа, а со сите конфликтни информации на интернет, навигацијата на вашиот пат до затегнат среден дел може да биде целосно збунувачки.
Read more

Со помош на еден напиток ќе го забрзате метаболизмот и ќе намалите килограми

Кога станува збор за губењето килограми, најважно е да сте во калориски дефицит, а потоа физичката активност е дефинитивно следниот чекор.
Read more

Пет намирници кои треба да се избегнуваат за рамен стомак

Кој не сонува за совршено рамен стомак? Маснотиите на стомакот се тврдоглаво нешто за губење, дури и за оние кои поминуваат часови потејќи се во теретана.
Read more

Совршениот пијалак за побрзо слабеење веројатно веќе го консумирате

Може да биде тешко да се соберат мотивација и енергија за вежбање. Можеби и сте пробале сѐ – смути пред тренинг, мешавини од протеински прав и суплементи.
Read more
play_arrow

Јога вежби за луѓето со седечка работа

Ако спаѓате во големата група луѓе со седечка работа, а особено работа со компјутер, знаете кои ви се редовните болки – вкочанет врат, болки во грбот, здрвена рака, слаба циркулација и главоболки.
Read more
реклама

Руска докторка открива која храна е „гориво за канцер“ по 40-тата година

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Снег во Шведска - 118 години тоа не се случило во овој период од годината

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more