Фит

Дали јаболковиот оцет помага при слабеење?

Веројатно сте слушнале дека ако додадете јаболков оцет во вашата секојдневна исхрана, тоа ќе ви помогне да го изгубите вишокот килограми. Дали има вистина во тоа?
Read more
play_arrow

Пилатес вежби за брзо враќање во форма

Ако сте решиле да почнете со вежбање, овој тренинг со пилатес вежби е совршен за брзо враќање во форма.
Read more

Вежбањето за викeнд е доволно за да останете во форма

Сите посакуваме да имаме повеќе слободно време во денот, особено кога станува збор за вежбање. 
Read more
play_arrow

Како да направите 100 склека во серија?

Поранешниот олимпиец и тренер за сила Ден Џон често споделува совети на својот канал на YouTube. 
Read more
play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Ако барате нов начин на вежбање, јогата е идеална за тоа бидејќи претставува совршена комбинација од вежби и релаксирање на телото.
Read more

Три причини зошто боксот е одличен начин за вежбање на телото и умот

Фитнесот и разните режими и програми за вежбање стануваат сѐ попопуларни бидејќи  стануваме посвесни зошто и колку е важно да го одржуваме телото во форма, а со тоа да бидеме поздрави и да се чувствуваме и изгледаме подобро.
Read more
play_arrow

Колку калории треба да внесувате за да билдате мускули?

За да почнете да билдате мускули треба да се посветите на тренинзи за сила и да ги стимулирате сите групи мускули, со прогресивно зголемување на отпорот со секој нареден тренинг.
Read more
play_arrow

За совршена линија: Пилатес вежби од кои се топат масните наслаги

Ако не сте задоволни од вашата линија, време е да се посветите малку на вежбањето. По еден ваков тренинг од 30 минути може да согорите најмалку 300 калории, но и да ги активирате сите мускули во телото.
Read more
play_arrow

Дали тренинзите од 5 минути навистина имаат ефект?

Ако денеска немате време за целосен тренинг, најдобро е да го скокнете, така? Одговорот е: НЕ. Може да постигнете ефект и со краток интензивен тренинг од 5 минути. Да, точно прочитавте – 5 минути.
Read more
play_arrow

Бодибилдер откри низ каков пекол минал поради зависност од стероиди

Популарниот бодибилдер Џексон Типет во искрено интервју проговори за тоа како употребата на стероиди влијаела на неговиот живот.
Read more

Како најлесно да го намалите апетитот, на природен начин?

Покрај бројни диети кои исцрпуваат, напорно вежбање и употреба на хемиски производи и препарати, сепак слабеењето на природен начин е многу поефикасно и поздраво.
Read more

Во која европска земја луѓето најмногу вежбаат?

Речиси секој втор жител на Европската Унија вели дека никогаш не вежба или спортува, покажува новото истражување спроведено меѓу испитаниците кои живеат во земјите-членки на ЕУ.
Read more
реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more

Објавена детална анализа: Колку е голема руската, а колку украинската армија?

Read more