Архитектура

filter

Aston Martin дизајнира куќа од 7.7 милиони долари

Компанијата Aston Martin, во соработка со S3 Architecture дизајнираше луксузен приватен објект за живеење, оддалечен два часа од Менхетен.
Read more

Еко-концепт: Облакодер дизајниран да го впива загадувањето од воздухот

Во Њујорк е планирана изградба на еко-зграда од 160 ката, дизајнирана така што ќе го впива загадувањето од воздухот. Зградата ќе биде висока 737 метри и ќе ја намалува емисијата на јаглерод од атмосферата.
Read more
filter

Како да ја употребите бојата на сезоната во вашето есенско реновирање?

Тиквата е кралица на есента, а сите нијанси на нејзината раскошна боја се добредојдени во нашиот дом - од огнено портокалова, преку топлата жолтеникава до пастелните тонови со доза розово.
Read more
play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Екипата на BuzzFeed Nifty секогаш има интересни и креативни идеи за вас. Овојпат ќе ви покажат како да направите украси за во вашата бања. Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow
filter

Чудо на архитектурата: Куќа која изгледа како ѕвезда што експлодира

Продуцентот на филмовите „American Psycho“ и „Spring Breakers“ е познат по неговите необични и иновативни домови кои се градат по негова желба и замисла.
Read more
filter

Напуштена убавина: Палатата Жевуски во Полска

Палатата Жевуски во Полска била градена од 1921 до 1922 година. Монументалната градба била дело на славниот варшавски архитект Јулиуж Нагорски.
Read more
filter

Поглед во луксузната вила на Деми Ловато

Деми Ловато купи нова луксузна вила во вредност од 7 милиони долари. Куќата има 6 спални соби и 9 бањи, а дизајнот на ентериерот во вилата е прекрасен, пишува Variety.
Read more
filter

Поглед во импресивниот имот „The Curve“ кој се продава по цена од 3,45 милиони фунти

Куќата позната под името „The Curve“ која се наоѓа во Брајтон, Англија, се продава по цена од 3,45 милиони фунти.
Read more
filter

Поглед во луксузниот имот: На продажба вилата на Силвестер Сталоне

Ѕвездата на „Rocky“, Силвестер Сталоне ја продава својата вила во Ла Кинта, Калифорнија за 3, 35 милиони долари.
Read more
filter

Поглед во најголемиот базен во светот

Во хотелскиот комплекс Сан Алфонсо дел Мар во Чиле се наоѓа најголемиот базен во светот. 
Read more
filter

Тесно им е во 790 квадратни метри: Криси Тајген и Џон Леџенд го продаваат домот во Беверли Хилс

Помалку од една недела откако соопштија дека го очекуваат третото дете, Криси Тајген и Џон Леџенд решија да ја огласат луксузната куќа во Беверли Хилс и да бараат поголем дом.
Read more
filter

Фотостудио претворено во куќа од 1,35 милиони фунти

Иако однадвор не изгледа како нешто посебно, оваа зграда во која некогаш се изведувале редовни професионални фотосесии, сега е удобен, широк простор за живеење.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Низ фотографии: Погледнете како изгледа Нагорно-Карабах додека трае конфликтот

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more