Топ 20 мегапроекти што треба да бидат готови во 2024 година

Годинава треба да бидат комплетирани еден куп архитектонски мегазданија, а ова се најголемите 20. Тука спаѓаат новиот стадион „Сантјаго Бернабеу“ на Реал Мадрид, изгорениот Нотр Дам во Париз, Меѓународниот аеродром во Мумбај, метрото во Мелбурн, фабриката за чипови на Samsung, проектот за Црвеното Море и што уште не.

Видеото трае 20 минути, но вреди да се изгледа за сите љубители на архитектурата.

реклама

Архитектура

Култното казино Mirage во Лас Вегас оди во историја

Read more

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more

Тоне еден од најголемите градови во светот

Read more

Со бетон што апсорбира CO₂ изградена куќа во Јапонија

Read more

Нови видеа

play_arrow

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Read more
play_arrow

7 фудбалски менаџери кои се пробија иако се просечни

Read more
play_arrow

Статива

Read more
play_arrow

7 најлоши одбрани на титула во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Јован Манев: Сите сме со една цел, да постигнеме добар резултат

Read more
play_arrow

Времеплов: 33 години од највредниот пенал на Дарко Панчев

Read more
play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Read more
play_arrow

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more
play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more