Најнеобичните цвеќиња што може да се видат на Земјата

Денеска ги повикуваме сите антофили (што е фенси збор за љубителите на цвеќиња) затоа што истражуваме некои од највозбудливите, најшокантните и највозбудливите цвеќиња на планетата. Мајмунски ликови, голи мажи, вжештени усни, балерини кои се вртат - цвеќињата на денешната листа не се вашата обична сорта што расте во дворот. Од цвеќиња погодни за џинови, до цвеќиња што мирисаат на смрт и цвеќиња што буквално јадат мали животни, ова се 15 уникатни и невообичаени цвеќиња што постојат на Земјата.

реклама

Чек дис аут

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Read more

Топ 12 ненаселени места во светот

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more
play_arrow

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Read more
play_arrow

7 фудбалски менаџери кои се пробија иако се просечни

Read more
play_arrow

Статива

Read more
play_arrow

7 најлоши одбрани на титула во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Јован Манев: Сите сме со една цел, да постигнеме добар резултат

Read more
play_arrow

Времеплов: 33 години од највредниот пенал на Дарко Панчев

Read more
play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Read more
play_arrow

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more
play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more