Гејминг

Гејмерска сензација: Заработува повеќе од 6 милиони долари дневно

Сите бројки поврзани со видеоиграта на кинески miHoYo ја изненадуваат гејмерската сцена.
Read more
play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Последниот месец од годината е тука, а со него ни пристигна и студеното време. Што друго ни преостанува освен да останеме дома на топло и да се забавуваме со некоја видеоигра?
Read more

Најдобрите видеоигри за декември, прв дел

Последниот месец од оваа „прекрасна“ година е тука, а со него пристигна и студеното време. Ако слободното време го поминувате дома, играјќи видеоигри, подготвивме листа со најдобрите за декември.
Read more
play_arrow

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Capcom е компанија која сака да организира разни соработки, па не е ни чудо што од декември ќе можеме да ја избереме Мила Јовович за лик во видеоиграта Monster Hunter World: Iceborn.
Read more
play_arrow

Бесплатно преземете ја Star Citizen и истражете го универзумот

Вложените пари во развојот на видеоиграта Star Citizen ги рушат сите рекорди, а исто така и кампањата ги пробива сите рокови, бидејќи упорно се одложува.
Read more
play_arrow

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Според Daily Mail, славниот Дејвид Бекам потпиша тригодишен договор со EA Sports, вреден повеќе од 48 милиони евра.
Read more
play_arrow

Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Креаторите на серијата Hitman подготвуваат нов проект.
Read more
play_arrow

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Ако сте страстен гејмер и го сакате Бетмен, сигурно сте ги поминале сите игрици што се во пресекот на овие две ваши омилени работи.
Read more

Ладен викенд пред нас, повелете две бесплатни видеоигри

Метеоролозите прогнозираат ладен викенд, па предлагаме да го поминете дома, на топло, со двете нови бесплатни игри на Epic Games.
Read more
play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот Sony PS5

Од Sony неодамна ги објавија деталите и цената за новиот PlayStation од последната генерација кој ќе чини 499 евра, а верзијата наречена Digital Edition ќе чини 399 евра.
Read more
play_arrow

Nintendo ја оживеа Game & Watch, една од најстарите рачни конзоли

Nintendo ги израдува гејмерите со претставувањето на една од нивните најстари рачни конзоли, Game & Play oд 80-тите.
Read more
play_arrow
filter

Поглед во гејмерскиот смартфон Lenovo Legion Duel

Смартфонот Lenovo Legion Duel кој е наменет за гејмери во октомври пристигна на европскиот пазар.
Read more
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more