Хардвер

Уште не излегле 875 и 885, а веќе се подготвува нов Snapdragon

Светот на технологијата навистина се развива со неверојатна брзина.
Read more
play_arrow
filter

Apple ги претстави новите компјутери Silicon Mac

Apple ги претстави Silicon Mac компјутерите, првите Mac уреди со свој процесор. Беа најавувани долго време, а сега конечно пристигнаа.
Read more
play_arrow

Поглед во конзолите Xbox Series X и Xbox Series S

Microsoft во септември ја претстави конзолата Xbox Series S. Series S е најмалата и најевтина конзола. Просторот кој го зафаќа е 60 отсто помал од поголемите Xbox Series X конзоли, а чини само 300 долари.
Read more
play_arrow
filter

Се враќа „Галаксија“ - првиот југословенски компјутер

На почетокот на 80-тите години, кога во светот на компјутерите владееја имиња како Commodore и Sinclair, пронаоѓачот, писател и новинар Воја Антониќ на пазарот на тогашна Југославија го претстави компјутерот „Галаксија“.
Read more
filter

Дизајн на иднината: Екран што се преклопува на три дела

Со своите флексибилни телефони, јужнокорејската компанија Samsung покажа во која насока може да се движи дизајнот на мобилните телефони.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот Apple Watch 6

Компанијата Apple на 16 септември го претстави долгоочекуваниот паметен часовник Watch 6.
Read more
play_arrow
filter

Сите перформанси на новиот iPad Air

Компанијата Apple на 16 септември ги претстави своите нови и долгоочекувани производи: Аpple Watch 6, евтиниот Apple Watch SE, новиот iPad и редизајнираниот iPad Air.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Новиот Huawei Watch GT 2 Pro има врвен дизајн, издржливи и ергономски материјали, следење на нивото на стрес во телото, мерење на квалитетот на спиење и над 100 режими за тренинг и вежби.
Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако приклучите 100 полначи во телефонот?

Светот на технологијата е како создаден за разни експерименти, измени и прилагодувања.
Read more

OnePlus наскоро ќе претстави паметен часовник

Компанијата OnePlus го подготвува својот прв паметен часовник.
Read more

Зошто нема да ви треба лаптоп во 2021 година?

Најголемите предности што ги имаат лаптопите во однос на десктоп компјутерите се преносливоста, помалата тежина и компактноста.
Read more
filter

Lenovo го претстави новиот лаптоп со уникатно решение за слушалки

Во време кога видеоповиците се неопходни, заборавањето на слушалките дома може да биде проблем, но Lenovo има решение за тоа.
Read more
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more