Мотори

Segway го претстави електричниот крос мотор

Segway го претстави електричниот крос мотор

Компанијата Segway го претстави својот нов електричен крос моторцикл.
Read more
Првиот мотоцикл на Aston Martin изгледа фантастично

Првиот мотоцикл на Aston Martin изгледа фантастично

Read more
Електричниот Harley-Davidson не ги исполни очекувањата

Електричниот Harley-Davidson не ги исполни очекувањата

Импресивниот електричен мотор LiveWire Harley-Davidson не ги исполни големите очекувања на славниот американски производител.
Read more
Електричниот мотоцикл на BMW ни дава нова визија за иднината

Електричниот мотоцикл на BMW ни дава нова визија за иднината

BMW постојано се надминува себеси, а овојпат отиде и чекор подалеку од очекувањата, создавајќи го Motorrad Vision DC Roadster – најоптимистичкиот проект на две тркала кој некогаш излегол од компанијата од Минхен.
Read more
Почна обуката на полицајци за користење на летечките мотори во Дубаи

Почна обуката на полицајци за користење на летечките мотори во Дубаи

Стартап компанијата Hoversurf од Калифорнија го реализира договорот што го потпиша со полицијата на Дубаи во 2017 година и ѝ го подари првиот произведен летечки мотор S3 2019 Hoverbike и почна со обука на полицајци за негово користење.
Read more
Електричниот скутер на Harley-Davidson изгледа како полн погодок

Електричниот скутер на Harley-Davidson изгледа како полн погодок

На овогодинешното издание на Consumer Electronics Show, компанијата Harley-Davidson промовираше два нови концепти, од кои оној за електричен скутер ги доби најпозитивните реакции од публиката.
Read more
По Harley-Davidson, и Ducati ќе претстави електричен мотоцикл

По Harley-Davidson, и Ducati ќе претстави електричен мотоцикл

Легендарниот италијански производител на мотоцикли потврди дека ќе се приклучи на трендот и дека наскоро ќе претстави нов електричен мотоцикл.
Read more
Првиот електричен Harley-Davidson пристигнува во август оваа година

Првиот електричен Harley-Davidson пристигнува во август оваа година

Harley-Davidson денеска ни носи многу важни вести за нивната иднина: легендарниот производител на мотоцикли веќе почна да прима нарачки за купување на нивниот прв електричен модел, наречен LiveWire.
Read more
Полицијата во Дубаи ќе користи летачки мотоцикли

Полицијата во Дубаи ќе користи летачки мотоцикли

Во блиска иднина полицајците во Дубаи ќе се возат во летачки мотоцикли. Компанијата Hoversurf го претстави новиот летачки мотоцикл на саемот на технички достигнувања во Дубаи, пренесува CNN.
Read more
Првата електрична Vespa пристигнува овој октомври

Првата електрична Vespa пристигнува овој октомври

Еколошки свесните мотоциклисти наскоро ќе можат да го возат електричниот Vespa скутер, првиот од својот вид.
Read more
Како изгледа возењето на мотоцикл со авионски мотор?

Како изгледа возењето на мотоцикл со авионски мотор?

Тарсо Маркез е поранешн возач на Формула 1 кој се има натпреварувано во бројни тркачки дисциплини. По завршувањето на спортската кариера, Бразилецот денес важи за еден од најдобрите произведувачи на прилагодени мотоцикли.
Read more
Технологија што ќе спасува животи на моторциклисти

Технологија што ќе спасува животи на моторциклисти

Bosch ја претстави новата технологија што спречува странично лизгање на моторциклите.
Read more
реклама

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more