Живот

Едно мислат, друго зборуваат: Најлицемерни хороскопски знаци

Ретко кој сака да се дружи со лицемерни луѓе, кои мислат едно, а зборуваат друго.
Read more
filter

Биди креативен: Практични начини да ги организирате цвеќињата во домот

Многумина сакаат домот да им биде украсен со билки, а во оваа галерија може да погледнете различни идеи на организација на цвеќињата, особено имате располагате со помал простор.  
Read more

Хороскопски знаци кои со годините стануваат сè поубави

Вистинската убавина доаѓа од внатре, а некои луѓе со текот на годините умеат внатрешната убавина да ја истакнат однадвор.
Read more

Десет интересни факти за луѓето родени во декември

Луѓето родени во декември се големи авантуристи и добри луѓе. Тие се родени лидери и сакаат да ризикуваат. Во продолжение прочитајте уште неколку интересни факти за нив.
Read more

Роналдо сподели анегдота за Марадона и неговите два рачни часовника

Поранешниот бразилски фудбалер Роналдо Луис Назарио Де Лима изрази тага и жалење за смртта на Диего Марадона, истакнувајќи дека Аргентинецот оставил неизбришлива трага во светскиот фудбал, но и во неговиот живот.
Read more

Хороскопски знаци кои важат за најлоши пријатели

Не залудно велат дека вистинските пријатели се како дијаманти, ретки но скапоцени. Пријателството треба да се негува цел живот, но некои луѓе едноставно не знаат како да бидат добри пријатели.
Read more
play_arrow

Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Мислите дека вашиот куќен љубимец ужива во сѐ што му правите? Па, не баш, иако често се добива таков впечаток.
Read more
play_arrow

Шер успеа да го спаси најосамениот слон во светот

Каван, „најосамениот слон на светот“ откако години минуваше сам во пакистанска зоолошка градина, денеска беше пречекан во Камбоџа со радост од будистички монаси во Камбоџа, а потоа  беше испратен на патување во резерват за животни.
Read more
play_arrow

Како да спасите собно растение на кое сте му ставиле премногу вода?

Одгледувањето собни растенија и цвеќиња е одличен начин да го разубавите и освежите вашиот дом, да развиете чувство за грижа и внимание, да ѝ помогнете на планетата Земја да се ослободи од штетните гасови.
Read more

Фудбалерка добива закани по живот откако одби да му оддаде почит на Марадона

Шпанската фудбалерка Паула Дапена (24) одби да учествува во едноминутно молчење поради смртта на Диего Марадона и сега добива закани по живот.
Read more
play_arrow

Џон Траволта со порака по смртта на неговата сопруга: Секогаш сакајте

Славниот актер Џон Траволта им се заблагодари на обожавателите за поддршката по смртта на неговата сопруга.
Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми срцекршачи

Раскинувањата се секогаш непријатни, но постојат луѓе кои редовно кршат нечие срце, без притоа нивното срце да биде скршено.
Read more
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more