Авто новости

play_arrow
filter

Премиера: Volkswagen T7 Multivan

Германскиот производител ја претстави новата генерација на популарното комбе.
Read more

Кои е-автомобили можат да поминат најмногу километри пред да се испразни батеријата?

Tesla Model 3 Long Range беше севкупен победник. Со полна батерија, тој успеа да мине импресивни 654,9 км.
Read more
play_arrow
filter

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Првите примероци на врвната верзија на лимузината на Tesla стигнаа до нивните сопственици.
Read more
play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Првите примероци на лимузината на Tesla се упатија до нивните сопственици. Model S Plaid е најавен уште пред неколку години, а сега почнаа првите испораки на овој фантастичен автомобил.
Read more
filter

Познато кога ќе биде претставен новиот Nissan Z

Премиерното претставување на долгоочекуваниот наследник на спортските модели на Nissan од Серија З ќе се одржи во Њујорк.
Read more

Автомобилот Ford Escort на принцезата Дијана оди на аукција

Принцезата Дијана беше една од најпознатите личности на 90-тите години од минатиот век, а сега нејзиниот автомобил оди на аукција.
Read more
play_arrow

Ковчези на тркала: Најлошите креш-тестови на сите времиња

Ако го следите светот на автомобилите на кој било начин, тогаш сигурно сте слушнале за организација наречена Euro-NCAP.
Read more
filter

Wartburg P100 - „комунистичка авангарда“ која никогаш не виде бел ден

Го паметиме Wartburg како неверојатно неугледен автомобил, напојуван од минијатурен двотактен мотор.
Read more
filter

Toyota го претстави новиот Land Cruiser

Со новата генерација на едниот од најпознатите теренски автомобили на сите времиња пристигнуваат многу промени и подобрувања.
Read more
filter

Opel го претстави освежениот Grandland

Компанијата Opel официјално го претстави освежениот Grandland.
Read more
filter

BMW го претстави новиот Gran Coupé од Серија 4

Во Минхен се уверени дека со новата генерација на Серија 4 Gran Coupé ќе привлечат многу купувачи на кои им се допаѓа практичната каросериска верзија која BMW ја нудеше и со претходната генерација на Серија 4.
Read more
filter

Ова е новиот Kia Sportage

Kia ги покажа првите фотографии од целосно новиот Sportage.
Read more
реклама

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Read more

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Read more