Авто новости

Шампионскиот болид на Шумахер од 2000 година ќе се продава на аукција

Аукциската куќа RM Sotheby's во април ќе го продаде болидот Ferrari кој му припаѓаше на Михаел Шумахер.
Read more
play_arrow

Секси Golf

Запознајте го најатрактивниот VW Golf на сите времиња.
Read more

Објавен новиот план на ЕУ за забрана на дизелаши и бензинци

Европската комисија предложи лиценца за продажба на нови автомобили со мотори со внатрешно согорување и по 2035 година, доколку тоа се климатски неутрални е-горива, покажа документот до кој дојде британската аген
Read more
play_arrow

„Франкенштајн“ на тркала

Некои се подготвени да ги направат најлудите работи за да бидат популарни на социјалните мрежи, а ова е една од порадикалните.
Read more

Audi се откажува од уште еден легендарен модел

После A1 и Q2, уште еден модел го губи своето место во линијата на Audi.
Read more
filter

Ferrari го претстави Roma Spider: Платнен покрив на преклоп и 620 КС

Најновиот модел на Ferrari беше претставен во Мароко и ќе продолжи таму каде што застана слично конципираниот open-air модел Portofino M.
Read more
filter

Aston Martin DB6 сега вози „на струја“

Кога се појави на пазарот, Aston Martin DB6 беше придвижуван од 4,0-литарски 6-цилиндричен мотор кој развиваше 282 КС, но Lunaz го претвори во електричен со инсталирање електричен мотор кој испорачува 375 КС, как
Read more
filter

Дигиталното Porsche Nebula 928 стана реалност

Porsche во последниве години посвети многу внимание на светот на уметноста, а Nebula 928 е најновиот резултат на неговите креативни потфати.
Read more

Како телото ви кажува дека сте премногу уморни за да возите?

Возењето моторно возило додека сте уморни значително го зголемува ризикот од несреќи, што доведува до алармантен број на повреди и смртни случаи секоја година, пишува Sleep Foundation.
Read more

На повидок „граѓанска војна“ во Европа поради забраната за возила на дизел и бензин

Алијансата на земји што ги поддржуваат автомобилите со мотори со внатрешно согорување, предводена од Германија, го интензивираше спорот околу европскиот закон кој ќе ги испрати ваквите мотори на депонија како дел
Read more
play_arrow
filter

Nissan сака прв да ја изедначи цената на електричните и бензинските автомобили

Nissan вели дека веќе во 2026 година ќе ги изедначи цените на своите хибриди и модели со мотори со внатрешно согорување.
Read more

Во што се разликуваат жените и мажите кога купуваат автомобил?

Во основа, разликите може да се сведат на следново - мажите се поповршни, жените се попрактични.
Read more
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more