Авто новости

play_arrow

Кои автомобили се ексклузивни за кинескиот пазар?

Кина има огромен автомобилски пазар со многу познати брендови, но дали сте знаеле дека некои од најдобрите европски, американски и азиски производители произведуваат одредени автомобили ексклузивно за Кина?
Read more
filter

Volvo Trucks започнува масовно производство на електрични камиони

Компанијата Volvo Trucks започнува со сериско производство на тешки електрични камиони од 44 тони, како прв производител на камиони во светот кој се впушти во овој потфат.
Read more
filter

Maserati откри како изгледа новиот GranTurismo

Сè уште не е познато колкава моќност ќе има трилитарскиот Nettuno V6 мотор на Maserati во новиот GranTurismo.
Read more

Револуција: Батерија која се полни за само 3 минути

Стартап компанија разви батерија во цврста состојба погодна за електрични автомобили која може целосно да се наполни за само неколку минути и трае повеќе од двапати подолго од сегашните батерии за електрични вози
Read more
filter

Дали гигантот Opel ќе го повтори германското економско чудо?

Иако со децении отсуствува од сцената, неговото име и денес се спомнува со почит.
Read more

Volkswagen згаснува уште еден модел

Во Volkswagen решија да раскрстат со седаните, барем кога станува збор за верзии напојувани со фосилни горива.  
Read more

Xiaomi патентираше технологија за препознавање светла на семафори

Read more

Honda планира да претстави 10 електрични мотоцикли до 2025

Honda, најголемиот произведувач на мотоцикли во светот, најави дека до 2025 година ќе бидат претставени 10 или повеќе електрични мотоцикли.
Read more
play_arrow
filter

Ferrari го покажа својот SUV адут: Пристигна Purosangue

Lamborghini Urus доби достоен ривал.
Read more

Зошто е Tesla Model S највлијателниот автомобил на 21-от век?

Поминавме речиси четвртина од патот кон 21-от век и светот веќе виде огромна промена на пазарот на автомобили.
Read more

Експлозија на цените: Новите автомобили поскапеа и до 44 отсто

Read more

Renault конечно ќе ја покаже новата верзија на легендарната „четворка“.

Брендовите кои работат во рамките на компанијата Renault ќе изложат дури шест новитети на саемот за автомобили во Париз, кој започнува на 17 октомври.
Read more
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more